سیبری 10 درجه از حد متوسط گرم تر شد

سیبری 10 درجه از حد متوسط گرم تر شد

به گزارش گروه هوش مصنوعی در ماه می سال جاری ركوردی بی سابقه از نظر شدت گرما در منطقه سردسیر سیبری به ثبت رسید و دمای این بخش از جهان، ۱۰ درجه از متوسط دمای معمول آن بیشتر بوده است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ساینس آلرت، بررسی های اتحادیه اروپا نشان داده است گرمایش زمین شرایط خطرناکی را در سیبری به وجود آورده که بزرگترین منبع نگهداری لایه های منجمد شده دائمی در اعماق زمین است.
دانشمندان بارها اخطار داده اند که ذوب شدن این لایه ها سبب آزاد شدن و فعالیت مجدد باکتری ها و ویروس های قدیمی ماقبل تاریخ می شود که برای بشر کاملاً ناشناخته هستند و این امر می تواند باعث ابتلای انسان ها به بیماری هایی جدید و مرگبار شود.
بر اساس تحقیقات اتحادیه اروپا، دمای سیبری در ماه می سال ۲۰۲۰ حدود ۰.۶۳ درجه سانتیگراد گرم تر از متوسط دمای این منطقه طی بازه زمانی می سال ۱۹۸۱ تا می سال ۲۰۱۰ بوده است. البته این مشکل محدود به سیبری نیست و تشدید گرمایش زمین در آلاسکا، اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی و بخش هایی از آفریقا و قطب جنوب هم محسوس بوده است.
شدت گرمایش سیبری به خصوص در غرب این منطقه محسوس تر بوده و این شرایط غیرعادی از ماه ژانویه شروع شده و به صورت مداوم ادامه یافته است. کانون افزایش ۱۰ درجه ای هوا در سیبری در نزدیکی رودخانه های Ob و Yenisei بوده که می تواند به ذوب شدن سریع تر یخ های قطبی و بالاتر آمدن جدی آب اقیانوس منجر شود.

1399/03/23
15:00:44
5.0 / 5
2247
تگها: تحقیقات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد