ابداع مدل جدیدی برای پیشبینی شدت مبتلا شدن به كووید-19

ابداع مدل جدیدی برای پیشبینی شدت مبتلا شدن به كووید-19

پژوهشگران انگلیسی، مدل جدیدی را ابداع نموده اند كه می تواند موارد شدید مبتلا شدن به كووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آنرا پیش بینی نماید.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، پژوهشگران انگلیسی موفق شده اند مدل جدیدی ابداع کنند که خطر بستری شدن به خاطر مبتلا شدن به کووید-۱۹ و مرگ ناشی از آنرا در افراد پیش بینی نماید.
با نزدیک شدن به زمستان و افزایش موارد مبتلا شدن به کووید-۱۹، نیاز فوری به مدل هایی احساس می شود که بتوانند احتمال مبتلا شدن به این بیماری را پیشبینی کنند و پشتیبانی برای تصمیماتی باشند که به منظور محافظت، درمان و واکسیناسیون گرفته می شود.
این مدل جدید معروف به "QCOVID"، اطلاعات مربوط به افراد همچون سن، قومیت و بیماری های پیش زمینه را به کار می برد تا به شناسایی افرادی کمک نماید که بیشتر در معرض خطر مبتلا شدن به نوع شدید این بیماری قرار دارند.
این مدل طوری طراحی شده است که بتوان از آن جهت بررسی جمعیت بزرگسال انگلستان استفاده نمود. پزشکان می توانند این مدل را به کار ببرند تا میزان خطر را در افراد بهتر درک کنند.
این مدل باید به صورت منظم به روزرسانی شود و عملکرد آن به دقت مورد بررسی قرار بگیرد.
باآنکه پیش تر هم مدل هایی برای پیشبینی بیماری ساخته شده اند اما نگرانی هایی در مورد آنها وجود دارد و کاملا قابل اطمینان نیستند.
یافته های این پژوهش، مبتنی بر اطلاعاتی است که از داده های مربوط به بیشتر از هشت میلیون بیمار بین ۱۹ تا ۱۰۰ سال به دست آمده اند.
این مدل در آزمایش ها عملکرد خوبی داشت و توانست پیشبینی های درستی انجام دهد.
پژوهشگران تاکید نمودند که بهبود داده ها در مورد موارد مبتلا شدن به کووید-۱۹ می تواند به پیشبینی دقیق تر کمک نماید. آنها قصد دارند اعتبارسنجی و ارزیابی این مدل را برای بهبود آن ادامه دهند.
این پژوهش، در مجله "British Medical Journal" به چاپ رسید.
منبع:

1399/07/30
13:17:57
5.0 / 5
1562
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد