یك نوجوان ۱۴ ساله مدعی ارائه راهكار مقابله با كروناویروس شد

یك نوجوان ۱۴ ساله مدعی ارائه راهكار مقابله با كروناویروس شد

گروه هوش مصنوعی: یك دانش آموز 14 ساله آمریكایی، پژوهشی در مورد كروناویروس انجام داده كه ممكنست بتواند به مقابله با این ویروس كمك نماید.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس تایمز، "آنیکا سبرولو"(Anika Cebrolu)، دانش آموز ۱۴ ساله اهل ایالت تگزاس، در رقابت های علمی "۳M Young Scientist Challenge" برنده شده است. افرادی که به مرحله پایانی این رقابت ها رسیدند، بین ۱۲ تا ۱۴ سال داشتند.
پژوهش آنیکا، در مورد کشف مولکولی است که به پروتئین خوشه ای کروناویروس متصل می شود. یافته های این پژوهش می توانند به ارائه داروهای جدید کمک کنند.
آنیکا در پژوهش خود، از نرم افزارهایی بهره برده تا مولکول هایی را که به پروتئین خوشه ای کروناویروس متصل می شوند، مورد بررسی قرار دهد.
پروتئین خوشه ای کروناویروس، نقش مهمی در اتصال به راه های تنفسی و گسترش عفونت بر عهده دارند. این پروتئین می تواند یک هدف جدید برای پژوهشگران باشد تا به ارائه داروهای جدیدی برای درمان کووید- ۱۹ بپردازند.
پژوهش های چند ماه اخیر نشان داده اند که پروتئین خوشه ای کروناویروس، جهش هایی داشته است. پژوهشگران باور دارند که کروناویروس می تواند خودرا با بدن میزبان سازگار کند. آنها رشته های جهش یافته ای از کروناویروس را کشف کرده اند که چندین برابر قویتر از نمونه ای هستند که سال قبل در چین دیده شد.
به رغم آزمایش ها و پژوهش های بین المللی، نتایج کافی برای کمک به بهبود شرایط بیماران وجود ندارد.
منبع:

1399/07/27
21:10:41
5.0 / 5
1381
تگها: آزمایش , پژوهش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد