یك مطالعه علمی نشان داد؛

لطمه جبران ناپذیر تاتو به غدد عرق بدن

لطمه جبران ناپذیر تاتو به غدد عرق بدن

گروه هوش مصنوعی: نتایج یك مطالعه علمی نشان میدهد تاتو كردن لطمه های زیانباری به غدد عرق بدن وارد میكند و از توانایی آن برای خنك كردن بدن و سطح پوست می كاهد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، بررسی که دراین زمینه در کالج آلما در میشیگان صورت گرفته نشان میدهد که تاتو کردن بدن کارکردهای اساسی غدد عرق را مختل می کند.
محققان برای تحقیق گسترده دراین زمینه از سیستمی موسوم به جمع آوری داده های عرق بهره برده اند. این سیستم از جریان اندک الکتریسیته برای ایجاد تعریق در بدن استفاده می نماید و از آن در اصل جهت بررسی قابلیت تعریق بدن نوزادان تازه متولد شده استفاده می شود.
سیستم مورد اشاره نشان میدهد پوست بدن افراد دارای تاتو تقریباً نصف پوست بدن افرادی که تاتو ندارند قابلیت تعریق دارد و از همین رو پوست بدن افراد دارای تاتو معمولاً دارای نمک بیش از اندازه است. علت این مساله آن است که جوهر مورد استفاده برای تاتوی بدن غدد عرق را تخریب یا مختل می کند.
محققان هشدار می دهند که مختل شدن سیستم تعریق سبب خنک نشدن طبیعی بدن، افرایش دمای آن و در نهایت لطمه پذیرتر شدن بدن در مقابل بیماری های مختلف می شود.
این مساله به خصوص در زمان انجام تمرینات ورزشی برای افراد مشکل به وجود می آورد.


منبع:

1399/07/08
23:24:43
5.0 / 5
1618
تگها: سیستم , محقق
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد