مومیایی ۲۱۰۰ ساله مصری جنین نوزاد نارس است

مومیایی ۲۱۰۰ ساله مصری جنین نوزاد نارس است

به گزارش گروه هوش مصنوعی محققان پس از بررسی دقیق یك مومیایی ۲۱۰۰ ساله مصری كه تصور می شد حاوی باقی مانده بدن یك پرنده باشد، دریافتند كه این مومیایی مربوط به جنین نارس نوزادی ۲۸ هفته ای است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ساینس آلرت، پژوهشگران نخستین بار با اسکن دقیق مومیایی مورد اشاره در سال ۲۰۱۸ به این نتیجه رسیدند که گمانه زنی های قبلی در مورد محتوای این مومیایی غلط است، اما تا به امروز کشف راز مومیایی مذکور ناممکن باقی مانده بود.
این مومیایی در موزه میداستون در کنت انگلیس نگهداری می شود و نقاشی های سطح آن شبیه به سر یک شاهین طلایی است و به نظر می آید به یکی از خدایان مصریان باستان یعنی هوروس اشاره دارد. اسکن مومیایی مورد اشاره در سال ۲۰۱۸ دقت بالایی نداشت و محققان با مشاهده بازوهای قرار گرفته بر روی سینه یک موجود حدس زدند که احتمالاً یک میمون توسط مصریان باستان مومیایی شده است.
اما اسکن دقیق تر این مومیایی توسط پژوهشگران انگلیسی و کانادایی در هفته های اخیر نشان داد که استخوان های مومیایی مورد اشاره متعلق به یک جنین مذکر هستند که بین ۲۲ تا ۲۸ هفته عمر کرده بود. ظاهراً برخی ناهنجاری های شدید ستون فقرات و مشکلات مانع از رشد مناسب مغز و جمجمه این نوزاد شده و در نهایت به مرگ آن پیش از تولد انجامیده است.
با شناسایی این مومیایی تاکنون در مجموع هشت مومیایی مربوط به جنین ها در سرتاسر جهان شناسایی شده است. محققان نخستین بار در سال ۱۸۲۶ چنین موفقیتی حاصل کرده بودند.


منبع:

1399/03/21
11:40:49
5.0 / 5
2436
تگها: پژوهش , محقق
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد