پاركر ركورد نزدیك شدن به خورشید را شكست

پاركر ركورد نزدیك شدن به خورشید را شكست

گروه هوش مصنوعی: با گذشت دو سال، كاوشگر خورشیدی ˮپاركرˮ سالم می باشد و همچنان درست عمل می كند و روز گذشته در نزدیكترین فاصله از سطح خورشید قرار گرفت.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، در نزدیکترین فاصله، روز گذشته کاوشگر خورشیدی پارکر در فاصله حدود ۸.۴ میلیون مایل(۱۳.۵ میلیون کیلومتر) از سطح خورشید قرار گرفت. پارکر با سرعت ۲۸۹ هزار و ۹۲۷ مایل در ساعت(۴۶۶ هزار و ۵۹۲ کیلومتر در ساعت) در حال حرکت است.
این نخستین بار است که پارکر در فاصله ۰.۱ واحد نجومی خورشید قرار می گیرد. واحد نجومی(AU) یکی از یکاهای طول است. بیشترین دوری زمین تا خورشید که نزدیک ۱۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ کیلومتر (۹۳٬۰۰۰٬۰۰۰ مایل) برابر با یک واحد نجومی در نظر گرفته شده است.
"نور رئوفی"(Nour Raouafi) دانشمند پروژه کاوشگر خورشیدی پارکر در آزمایشگاه فیزیک کاربردی جانز هاپکینز در مریلند، اظهار داشت: بعد از آخرین مدار، ما در حال بازگرداندن تمرکز خود به باد خورشیدی نزدیک به خورشید هستیم. ما همیشه فکر می نماییم آیا هرچه نزدیک و نزدیکتر می شویم چیز جدیدی خواهیم دید؟
"یانپینگ گو"(Yanping Guo) یکی از پژوهشگران این مطالعه تصریح کرد که کمک های گرانشی بزرگترین کاهش سرعت مداری ماموریت را از زمان پرتاب فراهم و سرعت برداری فضاپیما را هشت هزار و ۴۳۸ مایل در ساعت(۱۳هزار و ۵۷۹ کیلومتر درساعت) تنظیم می کند.
منبع:

1399/07/07
23:41:40
5.0 / 5
1645
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد