درمان كووید-19 با پلاسما در كره

درمان كووید-19 با پلاسما در كره

گروه هوش مصنوعی: شركت داروییˮگرین كراسˮ (GC Pharma) كره جنوبی امروز اظهار داشت كه درمان پلاسما كووید-۱۹ خود معروف به ˮGC۵۱۳۱A ˮرا برای نخستین بیمار داخل كشورش به منظور انجام آزمایش بالینی فاز ۲ تجویز كرده است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از کریاهرالد، در کره پروفسور "چونگ جین ون" (Chung Jin-won) از بخش بیماری های عفونی بیمارستان دانشگاه چونگ آنگ نخستین کسی بود که از درمان پلاسمای این شرکت به نام "GC۵۱۳۱A" برای درمان یک بیمار مبتلا به کووید-۱۹ استفاده نمود. حال انجام فاز ۲ این آزمایش دوز مناسب جهت استفاده ایمن و موثر از GC۵۱۳۱A را تعیین خواهد نمود. این شرکت همینطور گفت درمان مذکور بر روی ۶۰ بیمار مبتلا به نوع شدید کووید-۱۹ که مسن هستند و مبتلا به ذات الریه یا بیماری های زمینه ای هستند، صورت می گیرد.
یک ماه طول کشیده تا وزارت بهداشت غذا و داروی کره طرح بالینی این شرکت را تایید نمود تا اینکه طرح آنها سرانجام در ۲۰ اوت تایید شد. ۶ موسسه پزشکی آزمایش فاز ۲ این شرکت را انجام خواهند داد که این مراکز عبارتند از بیمارستان دانشگاه چونگ آنگ، مرکز پزشکی سامسونگ، مرکز پزشکی آسان، بیمارستان دانشگاه آنسان کره، بیمارستان سورنس دانشگاه یون سی و بیمارستان دانشگاه ملی چونگنام. این مراکز به غیر از بیمارستان دانشگاه ملی چونگنام که در دائجون واقع شده است، در سئول هستند.
در مجموع شرکت دارویی مذکور پیشبینی می کند نتایج آزمایش فاز ۲ این کارآزمایی تا آخر سال مشخص خواهد شد. گرین کراس، تنها شرکت کره ای است که به دنبال درمان پلاسما برای ویروس کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ است. این روش همانند تزریق مستقیم خون بیماران بهبودیافته به بیمارانی که به دنبال پاسخ ایمنی هستند، نیست؛ بلکه روش این شرکت بدین صورت است که پلاسما را از خون جدا می کند و عوامل درمانی موجود در آن مایع زرد رنگ را به داروی قوی تبدیل می کند. به منظور تولید درمان با پلاسما، گرین کراس احتیاج به جریان مداوم پلاسمای خون از بیماران بهبود یافته از کووید-۱۹ دارد. این شرکت هم اکنون GC۵۱۳۱A کافی برای انجام آزمایشات فاز ۲ بالینی دارد. مقامات این شرکت گفتند: هرچه مقدار پلاسما بیشتر باشد، بهتر است.
این شرکت از کسانی که از ویروس کرونا جان سالم به در برده اند، می خواهد که با تماس با plasma.gccorp.com یا ۰۸۰-۲۶۰-۸۲۳۲، خون خویش را اهدا کنند و پس ازآن خون آنها به یکی از ۴۶ آژانس جمع آوری خون منتقل می شود. شرکت مذکور این کار را بدون دریافت هیچ گونه هزینه ای برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در داخل کشورش انجام می دهد.
منبع:

1399/06/31
13:28:27
5.0 / 5
1885
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد