معاون علمی و فناوری رییس جمهور:

فرهنگ اقتصاد دانش بنیان باید در جامعه نهادینه شود

فرهنگ اقتصاد دانش بنیان باید در جامعه نهادینه شود

به گزارش گروه هوش مصنوعی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ اقتصاد دانش بنیان در جامعه تاكید نمود.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، سورنا ستاری پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه محصولات فناورانه دانشگاه سهند اظهار داشت: بحث اقتصاد دانش بنیان در تمامی سفرهای استانی پیگیری می شود که شهر تبریز هم جزو قطب های اصلی دانش بنیان در کشور است.
وی افزود: برای تأمین زیرساخت های دانش بنیان در استان، هزینه قابل توجهی در نظر گرفته شده اما مهم ترین مسئله، شکل گیری زیست بوم ها در هر استان نیاز است و تمامی مراکز رشد، شتاب و دانشگاه ها باید در این راستا حرکت کنند.
ستاری با تاکید بر تصحیح نگاه ها نسبت به فرهنگ دانش بنیان اظهار داشت: اگر این فرهنگ به خوبی در جامعه جا بیفتد، مراکز دولتی و خصوصی هم از جوانان حمایت لازم را انجام خواهند داد.
وی اضافه کرد: تحریم ها سبب شده تا در خیلی از بخش های داخلی، از تولیدات داخلی بهره ببرند که این امر سبب شتاب بخشی به فعالیتهای شرکت های دانش بنیان و فناور شده است.
ستاری از حمایت دولت از بخش دانش بنیان اطلاع داد و اظهار داشت: اما مهم تر از آن، تصحیح نوع نگاه ها به فرهنگ دانش بنیان است.


منبع:

1399/06/25
23:45:36
5.0 / 5
1737
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد