یافته محققان نشان می دهد؛

سنگ آتشفشانی مالاریا را نابود می كند

سنگ آتشفشانی مالاریا را نابود می كند

گروه هوش مصنوعی: پژوهشگران انگلیسی می گویند نوعی سنگ آتشفشانی به نام پرلایت كه دارای تركیبات اسیدی است، برای مقابله كم هزینه و مؤثر با پشه های مالاریا قابل استفاده می باشد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، «پرلایت» سنگی آتشفشانی است که از آن بعنوان عایق در ساختمان ها و نیز افزودنی مناسب خاک گلدان استفاده می شود. اما بررسی پژوهشگران آمریکایی نشان میدهد از این سنگ می توان برای از بین بردن پشه هایی که عامل بیماری مالاریا هستند نیز استفاده نمود.
درحال حاضر، در نواحی که محل زندگی پشه های مالاریا است از اسپری های خاصی استفاده می شود که بااینکه این حشرات را می کشند، اما سمی بودن مواد آنها به خود انسان ها و محیط زیست نیز لطمه می زند.
«پرلایت» جایگزینی مناسب بجای این اسپری هاست که با محیط زیست نیز سازگاری دارد و ترکیب آن با آب منجر به تولید اسپری ارزان و جدیدی موسوم به Imergard می شود که بطور آزمایشی و با موفقیت برای نابودی پشه های مالاریا در کشور آفریقایی بنین مورد استفاده قرار گرفته است.
اسپری مورد اشاره ضمن اینکه صدمه ای به سلامتی انسان ها نمی زند، از توانایی و قدرت بیشتری برای نابودی پشه های مالاریا برخوردارست و علاوه بر آن مدت ماندگاری آن نیز بر روی سطوح بیشتر است. ذرات «پرلایت» با چسبیدن به حشرات و از بین بردن لایه چربی محافظ روی بدن آنها به خشک شدن سریع بدن، کمبود آب و در نهایت مرگ سریع حشرات کمک می کنند.

1399/03/19
23:24:55
5.0 / 5
2109
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد