تولید چرم از قارچ!

تولید چرم از قارچ!

گروه هوش مصنوعی: نتایج پژوهش پژوهشگران نشان میدهد كه ساخت تولید كیف، كفش و لباس از قارچ می تواند یك جایگزین دوستدار محیط زیست برای چرم سنتی باشد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، پژوهشگران می گویند که می توان قارچ ها را تحت فشار قرار داد و بوسیله شیمیایی فرآوری کرد تا برای رقابت با چرم، ماده ای کاملا محکم ساخت.
چرم های سنتی و گزینه های جایگزین آن معمولا از حیوانات و پلیمرهای مصنوعی به دست می آیند.
اما تولید چرم مانند سایر صنایع وابسته به دام، برای محیط زیست بد است چونکه به زمین و منابع زیاد نیاز دارد و گازهای گلخانه ای مانند کربن دی اکسید تولید می کند.
"الکساندر بیسمارک"(Alexander Bismarck) از دانشگاه وین اظهار داشت: اینجاست که موادی مانند قارچ ها نقش پررنگ تری پیدا می کنند که کربن دی اکسید تولید نمی کند و همین طور قابل تجزیه است.
پژوهشگران این دانشگاه اعلام نمودند که می توان بوسیله قارچ ها با بازیافت محصولات جانبی کم هزینه کشاورزی و جنگلداری، موادی مانند خاک اره تولید کرد.
این ماده بعنوان خوراکی برای رشد میسلیوم که توده ای از نخ های قارچی کشیده شده است، عمل می کند. در نتیجه طی دو هفته می توان توده قارچی را برداشت کرد.
بیسمارک ادامه داد، در نتیجه، این ورقه های زیست توده قارچی مانند چرم به نظر می رسند و از نظر مواد و خواص لمسی با چرم قابل مقایسه است.
نخستین شرکت های زیست فناوری در حال بازاریابی مواد به دست آمده قارچ هستند و پژوهشگران برای عایق بندی از قارچ دکمه ای سفید موادی مانند کاغذ و فوم ساختند.
پژوهشگران پروژه معتقدند، قارچ ها بعنوان ماده اولیه ای برای جایگزینی با چرم گاوی و مصنوعی، یک گزینه مناسب از نظر اجتماعی، ارزان و دوستدار محیط زیست است که می تواند مورد توجه ویژه مصرف کنندگان و شرکت های پایدار و همین طور وگان ها باشد.
پیشرفت های قابل توجه در این فناوری و تعداد فزاینده شرکت هایی که در حال تولید گزینه های چرمی مبتنی بر زیست توده هستند، نشان میدهد که این ماده جدید نقش قابل توجهی در آینده پارچه های دوستدار محیط زیست دارد.
در همین حال، گزینه های پلاستیکی از سوخت های فسیلی ساخته می شوند و زیست تخریب پذیر نیستند.
بیسمارک افزود، ما فکر می نماییم که چرم مصنوعی که گاهی اوقات به آن "چرم وگان" گفته می شود برای محیط زیست بهتر است.1399/06/20
22:58:33
5.0 / 5
1708
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد