بهبود بیماری قلبی مادرزادی با داروی نقرس

بهبود بیماری قلبی مادرزادی با داروی نقرس

گروه هوش مصنوعی: پژوهشگران ˮدانشگاه سینسینتیˮ آمریكا در مطالعه اخیرشان اظهار كرده اند یك داروی مورد استفاده برای درمان نقرس به نام پروبنیسید(probenecid) ممكنست عملكرد قلب را در افراد دارای نقص قلبی خاص بهبود بخشد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، دکتر "جک روبینشتاین"(Jack Rubinstein)استاد قلب و عروق این دانشگاه، بتازگی یک آزمایش انجام داد که در آن هشت نفر از شرکت کنندگان جراحی تسکینی برای اصلاح یک وضعیت قلب به نام "گردش خون تک بطنی مادرزادی" انجام داده بودند. هر شرکت کننده "پروبنسید" یا یک دارونما در ضمن یک دوره ۱۲ هفته دریافت کرد. پیش از استفاده اولیه از پروبنسید یا دارونما، همه بیماران در ابتدا ارزیابی شدند. این شامل گزارش علایم، تصویربرداری از قلب و تست ورزش برای تعیین ظرفیت هوازی و استقامت بود.
روبینشتاین اظهار داشت: عملکرد قلب شرکت کنندگان و علایم آنها در نتیجه مطالعه آزمایشی بهبود یافته بود. انقباض پذیری قلب بهتر بود. این افزایش شایان توجهی نبود اما به اندازه ای کافی بود که بتوانیم آنرا تشخیص دهیم. آنها بهتر می دویدند و قلب آنها بهتر پمپاژ می کرد. ما یک تغییر کوچک را مشاهده کردیم و این به آن دلیل بود که تعداد افراد کمی را مورد بررسی قرار داده بودیم. ما می توانیم این دارو را که برای مدت طولانی برای درمان نقرس مورد استفاده قرار می گرفت، برای بهبود عملکرد قلب در کودکان مبتلا به گردش خون یک بطنی استفاده نمائیم نکته قابل ذکر این است که هیچگونه عوارض جانبی مشاهده نشد.
گام بعدی پژوهشگران انجام یک مطالعه بزرگتر برای اثبات اینکه می توان از این دارو در طولانی مدت با خیال راحت استفاده کرد، است.
روبینشتاین اظهار نمود که پروبنسید در سال های اخیر تأثیرات مثبتی بر عملکرد قلب بوسیله تأثیر بر کانال (TRPV۲) در قلب داشته است.
پژوهشگران بهبودی در عملکرد قلب و عملکرد ورزشی را در بیماران مبتلا به گردش خون بطنی که تحت درمان با پروبنسید قرار گرفته بودند مشاهده نمودند.
منبع:

1399/06/11
09:50:19
5.0 / 5
1770
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد