در تحقیقات جدید مشخص شد؛

شناسایی سیگنال های فضایی منظم نویددهنده حیات

شناسایی سیگنال های فضایی منظم نویددهنده حیات

گروه هوش مصنوعی: بررسی های ستاره شناسان چینی و آلمانی منجر به شناسایی یك سیگنال رادیویی منظم و تكرارشونده در فضا شده كه امیدواری به شناسایی حیات در دیگر سیاره ها را افزایش داده است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، نخستین بار ستاره شناسان در ژوئن گذشته یک الگوی مخفی و منظم را که مربوط به یک سیگنال رادیویی فضایی بود، شناسایی نمودند.
محققان با بررسی الگوی این سیگنال امیدوار به باز ارسال آن در ماه آگوست بودند و تحقق این پیش بینی در زمان پیش بینی شده بطور دقیق سبب شده تا امیدواری به شناسایی حیات در سیاره های بیگانه بر همین مبنا بیشتر شود.
سیگنال های مورد اشاره در عرض چند میلی ثانیه حجم زیادی از انرژی را منتقل می کنند، ولی آنها معمولاً منظم نیستند و با دقت زیادی تکرار نمی شوند. شناسایی یکی از این سیگنال ها که بطور مرتب تکرار می شود و FRB ۱۲۱۱۰۲ نام گرفته، باعث شده تا تلاش دانشمندان جهت بررسی آن بیشتر شود.
این سیگنال برمبنای یک الگوی منظم هر ۱۵۷ روز یک دفعه تکرار می شود. در واقع سیگنال های مورد اشاره در یک بازه زمانی ۹۰ روزه فعال می باشند و سپس به مدت ۶۷ روز خاموش شده و باردیگر برای ۹۰ روز فعال می شوند. برمبنای وضعیت فعالیت قبلی این سیگنال زمان بعدی فعالیت آن از ۲ ژوئن تا ۲۸ آگوست سال ۲۰۲۰ پیش بینی شده بود و این امر دقیقاً به همین شکل رخ داده است.
بررسی ها دراین زمینه با بهره گیری از یک رادیو تلسکوپ چینی صورت گرفته و ستاره شناسان منتظر تکرار این فعالیت از ۱۷ دسامبر تا ۲۴ مارس سال ۲۰۲۱ هستند تا تحقیقات بیشتری دراین زمینه انجام دهند.


منبع:

1399/06/10
17:35:34
5.0 / 5
1712
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد