استفاده از پهپادهای ثابت بعنوان دوربین نظارتی پلیس

استفاده از پهپادهای ثابت بعنوان دوربین نظارتی پلیس

شركت ˮآكسونˮ، مجوز پهپادهای خود برای عملیات های اجرای قانون را دریافت می كند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، ممکن است استفاده از پهپادها در نیروهای پلیس افزایش یافته باشد، اما باتوجه به زمان کوتاه پرواز و نیاز به اپراتورهای مجاز هنوز هم محدودیت جهت استفاده آنها وجود دارد.
شرکت فناوری ایمنی عمومی "آکسون"(Axon) با بهره گیری از په‍پادهای متصل به زمین موسوم به "فوتوکیت"(Fotokite) به دنبال رفع این محدودیت هاست.
این کوادکوپتر برقی به وسیله یک کابل به زمین متصل است که همزمان نیروی یک باتری را از زمین به پهپاد می رساند و همین طور تصاویر ویدئویی اچ دی ضبط شده توسط دوربین پهپاد را به زمین منتقل می کند. به این معنا که این پهپاد می تواند ساعت ها در یک مکان مرتفع بماند و بطور مداوم فیلم منتقل کند.
در حالی که این پهپاد می تواند با یک تبلت یا گوشی هوشمند به صورت دستی تنظیم شود، می تواند به صورت خودکار نیز پرواز کند و ارتفاع و جهت گیری داده شده را حفظ کند.
از آنجائیکه فوتوکیت بطور ایمن روی زمین متصل می شود، اداره ی فدرال هوانوردی(FAA) آمریکا به آن اجازه می دهد بدون مجوز، در مناطق شهری به پرواز درآید.
پهپاد مذکور می تواند تا ارتفاع ۴۶ متری معلق بماند و بطور مداوم و در لحظه از موقعیت، دیدی مانند دید یک پرنده را فراهم آورد و در برنامه هایی مانند کنترل ترافیک، نظارت معمول و یا عملیات های تحقیق و نجات مورد استفاده قرار گیرد.
قیمت این پهپاد هنوز اعلام نشده و باید از سال آینده در دسترس آژانس های اجرای قانون در کانادا و آمریکا قرار گیرد.1399/06/10
10:47:09
5.0 / 5
2035
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد