برگزاری مراسم فارغ التحصیلی به صورت واقعیت مجازی

برگزاری مراسم فارغ التحصیلی به صورت واقعیت مجازی

فارغ التحصیلان موسسه فناوری هند بمبئی مدرك دیپلم خویش را به صورت واقعیت مجازی دریافت نمودند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، پیش از اینکه کووید-۱۹ در تمام دنیا شیوع پیدا کند و سبب مرگ جان افراد بسیاری شود، شاید گرفتن مدرک تحصیلی از راه واقعیت مجازی موضوعی بود که کسی به آن فکر نمی کرد؛ اما بعد از آمدن این بیماری همه گیر این مورد به واقعیت پیوست. یکی از مهمترین زمان های زندگی هر فرد مراسم فارغ التحصیلی است که طی این دوران باید به صورت آنلاین برگزار گردد.
موسسه فناوری هند بمبئی (IIT Bombay) یکی از این مدارس است که مراسم فارغ التحصیلی را به صورت آنلاین برگزار می نماید. با این وجود آنها این کار را کمی سرگرم کننده کردند و تمام تلاش خویش را کردند تا آنرا به روشی مجازی به واقعیت نزدیک کنند. ۲ هزار و ۱۸۶ فارغ التحصیل توسط آواتارهای خود در مراسم فارغ التحصیلی واقعیت مجازی شرکت کردند. البته این مراسم مجازی فقط مختص فارغ التحصیلان نبود، اعضای هیئت علمی و سخنرانان هم آنجا بودند.
این جلسه به صورت معمول فرصتی است که دانشجویان برای آخرین بار با دوستان و استادان خود معاشرت می کنند. سال جاری این موسسه فرصتی را برای دانشجویان فراهم نمود تا از راه حضور مجازی این کار را انجام دهند. با این کار دانشجویان قادر خواهند بود تا در محیط دانشگاه مجازی پرسه بزنند و از خوابگاه ها و دانشکده ها بازدید کنند و با دوستان و اعضای هیئت علمی خود صحبت کنند.
فارغ التحصیلان یا آواتارها، مدرک دیپلم خویش را از پروفسور "سوبهاسیس چادهوری" (Subhasis Chaudhuri) دریافت نمودند.
این موسسه در اینباره اظهار داشت: در این زمان سلامتی حرف اول را می زند، ازاین رو بهترین راه برای عرضه مدارک به فارغ التحصیلان به صورت مجازی است. ما می توانستیم فقط مدارک تحصیلی را به خانه های آنها ارسال کنیم؛ اما خواستیم تا از راه این مراسم احساس خوبی را برای فارغ التحصیلان ایجاد نماییم.
این مراسم مجازی یک رویداد بزرگ بود، چونکه دو کانال مختلف هندی، یوتیوب و فیسبوک آنرا به صورت زنده پخش کردند.
منبع:

1399/06/09
12:18:16
5.0 / 5
2083
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد