تولید پارچه ای كه میكروب ها و ویروس ها را از بین می برد!

تولید پارچه ای كه میكروب ها و ویروس ها را از بین می برد!

به گزارش گروه هوش مصنوعی دو شركت ژاپنی پارچه ای خاص تولید كرده اند كه نه تنها لباس های تولید شده با آن پارچه شیك خواهد بود بلكه قابلیتی استثنایی هم دارد و می تواند میكروب ها را با الكتریسیته تولید شده ناشی از حركات كاربر بین ببرد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، دو شرکت ژاپنی "تیجین"(Teijin) و "موراتا"(Murata) موفق به تولید پارچه ای به نام "پایکلکس"(Pieclex) شده اند که این پارچه با کمک الکتریسیته می تواند سبب غیرفعال شدن باکتری ها شود.
گفته می شود پارچه "پایکلکس" در پیشگیری از ایجاد بوی نامطبوع هم موثر است. فناوری پی اِیزوالکتریک یا اثر فشاربرقی این پارچه توسط شرکت موراتا بوجود آمده است.
موراتا یک شرکت قطعات الکترونیکی ژاپنی است که در زمینه تولید فیلترهای الکترونیکی، دستگاه های بلوتوث، منبع تغذیه، القاگر، خازن و تجهیزات وایرلس فعالیت می کند.
از این پارچه می توان در تولید پوشاک، پوشک و ماسک استفاده نمود. اثربخشی پایکلکس در مقابل ویروس کرونا در حال آزمایش است. دو شرکت ژاپنی "تیجین"(Teijin) و "موراتا"(Murata)به دنبال تجاری سازی پارچه تا اواخر سالجاری میلادی هستند. در این پروژه شرکت ژاپنی "تیجین" مسئولیت تولید پارچه را بر عهده دارد.
تیجین شرکت هلدینگ صنایع شیمیایی، صنایع داروسازی و فناوری اطلاعات ژاپنی است که در زمینه تولید طیف وسیعی از مواد شیمیایی و پلاستیک فعالیت می کند. این شرکت مالکیت و مدیریت چندین شرکت تابعه را برعهده دارد که در حوزه های نساجی، تولید الیاف، الیاف کربن و پلی استر فعالیت می کند و همینطور در حوزه صنایع داروسازی و عرضه خدمات فناوری اطلاعات هم فعالیت می نمایند.
ولتاژهایی که از انبساط و انقباض لباس ناشی از حرکات کاربر تولید می شود، آنقدر قوی نیستند که توسط کاربر حس گردد، اما به صورت موثر مانع از تکثیر باکتری ها و ویروس ها در داخل پارچه می شوند. به قول توسعه دهندگان این پارچه در از بین بردن ۹۹.۹ درصد از باکتری ها و ویروس هایی که آزمایش کرده اند موثر بوده است.1399/03/17
23:16:18
5.0 / 5
2343
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد