كارگاه آموزشی تجربیات علمی و چالش های كرونا

كارگاه آموزشی تجربیات علمی و چالش های كرونا

گروه هوش مصنوعی: بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) باتوجه به شیوع ویروس كرونا در جهان كارگاه آموزشی آنلاین تجربیات علمی و چالش های موجود در تست ویروس كرونا را برگزار می نماید.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از بنیاد مصطفی (ص)، در ماه های اخیر، جهان با بحران شیوع ویروس کرونا روبه رو شده و گسترش سریع آن، ابعاد مختلف زندگی بشری را به چالش کشیده است. تا کنون کوشش های مختلفی توسط دانشمندان در سراسر جهان برای تشخیص، کنترل و مهار این بیماری صورت گرفته است و نتایج امیدوار کننده ای حاصل شده است.
تبادل این تجربیات و دستاوردها می تواند روند بهبود این بیماری را سریع تر کند، پس شبکه آزمایشگاهی بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در نظر دارد، تا برای تحقق این هدف کارگاهی با عنوان «کارگاه آموزشی تجربیات علمی و چالش های موجود در تست کرونا با بهره گیری از روش PCR و تست های سرولوژی» را برگزار کند.
از جمله موضوعات مورد بحث در این کارگاه «تاریخچه شیوع ویروس کرونا در ایران»، «ایجاد و راه اندازی تست های مولکولی»، «ارزیابی کیت های تشخیصی»، «نقش تست های سرولوژی در ایران»، «ایجاد شبکه ملی تشخیص» و «چالش های موجود در ایجاد و هماهنگی شبکه تشخیص» است.
این کارگاه با سخنرانی کیهان آزادمنش، رئیس بخش ویروس شناسی و استاد بیوتکنولوژی و ویروس شناسی انستیتو پاستور ایران و مهدی توتونچی، عضو هیئت علمی و استاد ژنتیک مولکولی پژوهشگاه رویان انجام خواهد شد.


منبع:

1399/03/17
14:36:22
5.0 / 5
2359
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد