رئیس پژوهشگاه اقیانوس شناسی در نشست اقیانوس شناسی یونسکو شرکت کرد

رئیس پژوهشگاه اقیانوس شناسی در نشست اقیانوس شناسی یونسکو شرکت کرد

به گزارش گروه هوش مصنوعی، رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در پنجاه و هفتمین نشست شورای اجرایی کمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی یونسکو در پاریس شرکت کرد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، دکتر مرتضی توکلی که در «پنجاه و هفتمین نشست شورای اجرائی کمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی یونسکو» از ‏تاریخ‏‏ ۵ تا ۸ تیر ۱۴۰۳ در مقر یونسکو در شهر پاریس شرکت کرده بود در خلال این ‏نشست ‏به همراه دکتر کتابچی سفیر ایران در یونسکو، در محل کنسولگری ‏جمهوری ‏اسلامی ایران در پاریس حاضر شدند و رای خودرا در داخل صندوق انداختند.
گفتنی است در این جلسه بین المللی، دکتر توکلی به ‏نمایندگی ‏از جمهوری اسلامی ایران، گزارشی از کارهای جمهوری اسلامی ایران در ‏حوزه ‏علوم دریایی، اقیانوسی و جوی را ارائه نمود.

کمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی یونسکو ‏IOC‏ مهم ترین نهاد بین المللی در حوزه علوم ‏اقیانوسی ‏محسوب می شود. این کمیسیون در پی قطعنامه ۳۱/۲ جلسه یازدهم کنفرانس عمومی ‏یونسکو ‏تاسیس شد و نخستین جلسه خودرا در یونسکو در پاریس از ۱۹ تا ۲۷ اکتبر ۱۹۶۱ تشکیل ‏داد و در ‏همان جلسه ۴۰ کشور به عضویت این کمیسیون درآمدند. ساختار ‏IOC‏ متشکل از ‏کشورهای عضو ‏کمیسیون و شورای اجرائی و دبیرخانه و تعدادی زیرمجموعه است و دبیرخانه آن ‏در پاریس، ‏فرانسه مستقر است. هم اکنون ۱۵۰ کشور در ‏IOC‏ عضو هستند که از میان آنها ‏‏۴۰ کشور ‏عضو شورای اجرائی این کمیسیون است. نشست شورای اجرائی ‏IOC‏ بطور سالیانه برگزار می گردد.‏
پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی مرجع ملی کمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی ‏یونسکو ‏است و رئیس پژوهشگاه به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در نشست های آن مشارکت فعال دارد.

1403/04/12
19:06:26
5.0 / 5
227
تگها: پژوهش , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد