برای شناسایی و تكریم سرآمدان ادبی؛

رویداد ملی سرآمدان ادبی برگزار می گردد

رویداد ملی سرآمدان ادبی برگزار می گردد

به گزارش گروه هوش مصنوعی، رویداد ملی سرآمدان ادبی به منظور شناسایی و تکریم سرآمدان ادبی و تسهیل مسیر اثرگذاری و الگوسازی از ایشان برگزار می گردد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از بنیاد ملی نخبگان، بنیاد ملّی نخبگان بر مبنای شیوه نامه «شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان ادبی کشور»، فرآیند شناسایی آحاد اجتماعات ادبی را در رده «سرآمد ادبی» در سه بخش «شعر»، «نویسندگی» و «پژوهشگری» در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ شروع کرده و تسهیلات ویژه ای را به برگزیدگان ادبی کشور اعطا می کند.
در همین راستا، رویداد ملی سرآمدان ادبی به منظور شناسایی و تکریم سرآمدان ادبی و تسهیل مسیر اثرگذاری و الگوسازی از ایشان برگزار می گردد.
همچنین با هدف تکریم سرآمدان ادبی و تسهیل مسیر اثرگذاری آنها و الگوسازی از آنان تسهیلات زیر به ایشان اعطا می شود:
الف. اعتبار ادبی: به منظور ارتقای فعالیتهای ادب پژوهی، انتشار آثار، سفرهای پژوهشی، اشتراک نشریات ادبی داخلی و خارجی، عضویت در مجامع ادبی داخلی و خارجی، خرید آثار ادبی و موارد مشابه.
ب. امکان پذیرش سالانه سه ادب آموز یا سه پژوهشگر پسادکتری با استفاده از اعتبارات بنیاد ملی.
ج. اعتبار مالی جهت شرکت در مجامع ادبی داخلی و خارجی.
د. تسهیلات فرهنگی و رفاهی: شامل کمک هزینه سفرهای زیارتی، گردشگری ملی، تسهیلات مسکن، بیمه و مشابه آن.
ه. اعطای تسهیلات جهت استفاده از امکانات ادبی، فرهنگی و هنری در سطح کشور.
و. تجلیل از راه شناساندن شخصیت و فعالیتهای سرآمد ادبی در مجامع عمومی (از طریق انتشار کتاب یادمان، تهیه فیلم، مصاحبه و... ).
تبصره: سقف ریالی تسهیلات این ماده سالیانه از جانب رئیس بنیاد تعیین و چگونگی توزیع آن توسط شورای شناسایی تبیین می شود.
شروط لازم برای بهره مندی از این تسهیلات به شرح زیر است:
برگزیدگان باید حدنصاب لازم، دست کم ۳۰۰ امتیاز را از فعالیتهای نخبگانی ادبی (مطابق با شاخص جدول شیوه نامه) به دست آورند و حائز بیشترین امتیاز در میان سایر متقاضیان در دورة بررسی باشند.
صرفاً فعالیتهای در رابطه با حوزة ادبیات شامل
شعر: (شعرنو، آیینی، ترنه سرا، تصنیفگو، نویسندگان، ...)
نویسندگی: داستان و ناداستان
پژوهشگری: نویسندگان معجم ها دایر المعارف، دانشنامه و فرهنگ نامه، مجموعه تحقیقات ادبی، مجموعه مقالات، تصحیح گردآوری، نقد ادبی و...
متقاضیان به شکل فردی یا با معرفی از جانب نهادهای معتبر ادبی (دانشگاه ها، انجمن های علمی، نهادهای تخصصی ادبی و...) می توانند در فرآیند ارزیابی شرکت نمایند.
چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را ارسال کرده است، متقاضی نه فقط از این تسهیلات بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می شود و عدم صداقت وی به دستگاههای ذی ربط اعلام و به لحاظ حقوقی مبحث پیگیری می شود.
شایان ذکر است: سرآمد ادبی، فردی است که بر مبنای ذوق، خلاقیت سرشار و تلاش خود به جایگاهی ممتاز در بین همگنان خود دست یافته، صاحب سبک و شیوه ‎ای نوآورانه درآفرینش آثار ادبی باشد و سالهای متمادی از عمر خویش را در آن شاخه ادبی به صورت فعال و پیشرو سپری کرده باشد، همینطور احوال و آثار او معرف تخلّق به ادب اسلامی، التزام عملی به نظام اسلامی و آیین ملّی داشته باشد.
متقاضیان می توانند جهت شرکت در این رویداد یا معرفی سرآمدان ادبی، اطلاعات لازم را به همراه کاربرگ شناسایی (دریافت) و مستندات مربوطه (تصویر آثار، افتخارات، پیوند چاپ مقالات، و...) در چارچوب فایل فشرده(zip/ حداکثر ۲۰ مگابایت) تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ در فرم ثبت نام(کلیک کنید) بارگذاری کنند.
علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبگاه بنیاد نخبگان استان قم به نشانی http: //qom.bmn.ir رجوع کنند یا با شماره تماس ۳۷۷۰۵۸۰۰ ۰۲۵- داخلی ۲۶۷ تماس حاصل فرمایند.

1402/11/12
16:57:04
5.0 / 5
235
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد