نشست هم اندیشی یاوران حفظ ذخایر ژنتیکی و زیستی برگزار می گردد

نشست هم اندیشی یاوران حفظ ذخایر ژنتیکی و زیستی برگزار می گردد

به گزارش گروه هوش مصنوعی، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به منظور شبکه سازی و مشارکت همه واحدهای جهاد دانشگاهی، اولین جلسه هم اندیشی یاوران ذخایر ژنتیکی و زیستی را برگزار می نماید.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، این نشست که با هدف شبکه سازی، ایجاد مشارکت و پرچمداری همه واحدهای استانی جهاد دانشگاهی در زمینه محافظت از ذخایر ژنتیکی و زیستی بعنوان ثروت و گنجینه ملی کشور برای آینده ای بهتر برگزار می گردد؛ در فازهای مختلف طراحی شده است.
در فاز اول مشارکت کنندگان در نشست هایی با اهداف و برنامه های شبکه سازی استانها، نحوه تعامل با مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران و انتظارات از اعضای شبکه و همینطور اشنایی با بانک های زیستی و کلکسیونها و ساختار مرکز، لزوم تقویت و تکمیل بانک های ذخایر زیستی، اهداف شبکه محافظت از ذخایر ژنتیکی و زیستی به منظور شناسایی مناطق کلیدی کشور و نمادهای ذخایر زیستی استان ها و... آشنا می شوند.
در فاز دوم کارگاههای آموزشی و مهارت افزایی برای اعضای شبکه برگزار می شود. در فاز سوم برگزاری همایش ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران با محوریت تبادل تجربیات و دانش بومی ساکنان محلی و در فاز چهارم تشکیل شبکه و کار گروههای تخصصی استانی در جهت مدیریت ذخایر ژنتیکی و زیستی مورد نظر است.
این برنامه یکی از برنامه های ترویجی و فرهنگ سازی مبحث اهمیت ذخایر ژنتیکی و زیستی است و برای اعضای شبکه هم تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.
در این راستا مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران از کلیه واحدهای استانی جهاد دانشگاهی دعوت می نماید تا با عضویت در شبکه یاوران ذخایر ژنتیکی و زیستی، برای محافظت از ثروت ملی در جهت توسعه کشور عزیزمان ایران گام بردارند.

1402/11/07
09:09:13
5.0 / 5
231
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد