در پی فراخوان مشترك اعلام شد؛

اجرای ۱۵ طرح علمی مشترک با حمایت بنیاد علم ایران و روسیه

اجرای ۱۵ طرح علمی مشترک با حمایت بنیاد علم ایران و روسیه

به گزارش گروه هوش مصنوعی، به دنبال فراخوان مشترک بنیاد ملی علم ایران و بنیاد علوم روسیه، بعد از ارزیابی از جانب بنیادها، تعداد ۱۵ طرح پذیرفته شده است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از بنیاد علم ایران، نحوه ارزیابی پیشنهاده ها (پروپوزال ها) بدین ترتیب بوده که بعد از بررسی اولیه و تعیین داوران تخصصی، هر طرح به صورت همزمان در دو کشور مورد داوری قرار گرفته است. طی روند داوری ها در بنیاد ملی علم ایران، نتایج داوری در کمیته های موضوعی متشکل از اعضای کارگروه های تخصصی بنیاد و سایر اساتید مرتبط مورد ارزیابی قرار گرفته است.
ارزیابی نهایی بر مبنای شاخص هایی همچون نتایج داوری ها، لزوم حضور مجریان خارجی و ارزش افزوده برای کشور (مانند تخصص پژوهشگران، امکانات آزمایشگاهی و دانش فنی)، توانمندی مجری و همکاران، اهمیت مبحث از دیدگاه ملی، دستاوردهای طرح وکیفیت پروپوزال صورت پذیرفته است.
در پایان بعد از تبادل نتایج ارزیابی بین دو بنیاد، تعداد ۱۵ طرح مورد تصویب نهایی قرار گرفته اند.
جلسات کمیته های ارزیابی برای تعیین بودجه و تعهدات طرح های مصوب با حضور متقاضیان طی دو هفته آینده برگزار می شود و زمان دقیق آن متعاقباً اعلام می شود.
با توجه به رقابتی بودن این فراخوان و به علت محدود بودن تعداد طرح های قابل پذیرش و همینطور با لحاظ کردن نتایج ارزیابی دو کشور در جمع بندی نهایی، بعضی از پیشنهاده ها با وجود کیفیت علمی بالا و نتایج داوری مثبت در بنیاد در اولویت نهایی حمایتی قرار نگرفته اند که امید است در فرصت های بعدی در فراخوان های بین المللی یا داخلی، مورد پذیرش و حمایت مالی بنیاد ملی علم ایران قرار گیرند.

1402/10/12
08:51:56
5.0 / 5
276
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد