شاهکار چینی ها در خلق یک روش جوان کننده

شاهکار چینی ها در خلق یک روش جوان کننده

گروه هوش مصنوعی: دانشمندان چینی روشی موسوم به هیدروژن درمانی معکوس کننده سن را ابداع نموده اند که بر تأثیر هیدروژن در از بین بردن پیری سلولی تاکید دارد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، پژوهشگران چینی در یک شاهکار علمی، یک روش درمانی هیدروژنی ابداع نموده اند. آنها یک رویکرد پیشرفته را معرفی کرده اند که از ایمپلنت های برپایه فناوری نانو برای تحویل هیدروژن استفاده می نماید و می تواند به مشکلات مربوط به پیری و بیماری هایی مانند آلزایمر کمک نماید.
این مطالعه که توسط پژوهشگران دانشگاه شانگهای جیائو تونگ انجام شده است، روی پتانسیل هیدروژن در از بین بردن ساعت سلولی تاکید دارد.
افزایش سن و برخی بیماریها اغلب با فرآیندی به نام «پیری سلولی» مرتبط هستند که در آن سلول ها دیگر تقسیم نمی شوند و مواد التهابی آزاد می کنند.
پژوهشگران این مطالعه می گویند: ریزمحیط پیری که موجب التهاب مداوم و از دست دادن توانایی های بازسازی ذاتی می شود، مانع اصلی برای ترمیم مؤثر بافت در افراد مسن است.
این شرایط، محیطی به وجود می آورد که مانع از ترمیم بافت ها می شود و پیری را تسریع می کند و ممکنست منجر به مشکلات استخوانی در افراد مسن شود و ترمیم شکستگی ها را دشوار کند.
با این وجود، داروهای موجود که توسط دانشمندان برای جلوگیری از پیری سلولی تولید شده اند، دارای محدودیت هایی هستند، عوارض جانبی ایجاد می کنند و اثربخشی محدودی دارند.
جالب اینجاست که مولکول های هیدروژن به علت توانایی خود در خنثی کردن رادیکال های مضر، به عنوان یک عامل ضدالتهاب ایمن و در طیفی گسترده نویدبخش هستند.
تلاقی نانوفناوری و هیدروژن درمانی
ایمپلنت کوچک اما قدرتمند ابداعی دانشمندان چینی، هیدروژن را بهتر از حد معمول، مانند نوشیدن آب غنی از هیدروژن یا تنفس در محیط مملو از گاز هیدروژن به بدن تحویل می دهد. این روش، انتقال هیدروژن را ۴۰ هزار برابر مؤثرتر از روش های معمولی پیش می برد.
این ایمپلنت کوچک به شکلی پیچیده طراحی شده است که هیدروژن را بطور پیوسته در طول یک هفته در بدن آزاد می کند.
این تیم آزمایش های بالینی را روی موش های مسن انجام داده است. این ایمپلنت که به عنوان یک کاتالیزور عمل می کند، مهارت در ترمیم استخوان را به همراه نتایجی در جوان سازی سلولی نشان داد.
این رویکرد جدید، زیرساخت سلولی را تغییر داد، التهاب را کم کرد و سبب بهبود عملکرد سلول ها شد.
این کشف، امیدی برای مبارزه با مشکلات ناشی از افزایش سن ارائه می دهد و گام بزرگی در راستای یافتن درمان های جدید است.
این مطالعه فرصت ها را برای درمان های تحول آفرین باز می کند که می تواند تفاوت قابل توجهی در پرداختن به مسائل مربوط به افزایش سن بوجود آورد.
این مطالعه در مجله Nature Communications انتشار یافته است.
منبع:

1402/09/25
14:51:58
5.0 / 5
305
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد