توسط مركز ملی ذخایر ژنتیكی و زیستی ایران؛

گونه جدید میکروبی به نام مارینوباکتر

گونه جدید میکروبی به نام مارینوباکتر

به گزارش گروه هوش مصنوعی، محققان بانک میکروارگانیسمهای مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی موفق به جداسازی و شناسایی کامل یک گونه جدید از جنس مارینوباکتر Marinobacter شدند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاد دانشگاهی، کشور ایران به سبب داشتن اقلیم های متفاوت، از نظر دستیابی به سویه های پرارزش میکربی دارای پتانسیل فراوانی است.
میکروارگانیسم های نمک دوست که زیرمجموعه ای از میکروارگانیسم های افراطی پسند یا اکسترموفیل محسوب می شوند، از میکروارگانیسم هایی هستند که به سبب خصوصیت های فیزیولوژیک دارای کاربردهای بیوتکنولوژیک فراوانی هستند و در صنایع مختلف می توانند مورد بهره برداری قرار بگیرند.
در پژوهشی که توسط شکوفه رفیعیان و همکارانشان؛ بدنبال بررسی که بر روی جمعیت میکربی نمک دوست دریاچه ی اینچه برون واقع در استان گلستان انجام پذیرفت، سویه ی جدیدی از جنس Marinobacter و خانواده Marinobacteraceae کشف شد که بعد از مطالعات پلی فازیک بعنوان گونه ی جدید Marinobacter iranensis به جامعه ی علمی ارائه شد.
این سویه که معرفی آن در ژورنال IJSEM به چاپ رسیده است، در کاتالوگ بانک میکروارگانیسم ها با شماره ی دسترسی IBRC-M ۱۱۰۲۳ ثبت و قابل عرضه به محققان است.
برای دسترسی به مقاله به اینجا رجوع کنید.


منبع:

1402/09/22
18:08:17
5.0 / 5
231
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد