معاون علمی رئیس جمهوری خبر داد

توسعه همکاری ایران و سنگال در ۳ حوزه فناوری

توسعه همکاری ایران و سنگال در ۳ حوزه فناوری

به گزارش گروه هوش مصنوعی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری ضمن اشاره به مذاکرات با مدیر طرح سنگال نوظهور، اظهار داشت: «مینی پالایشگاه های نفت»، «کشاورزی» و «سلامت» ۳ زمینه همکاری ایران با کشور سنگال است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی در حاشیه دیدار با شیخ کانته، وزیر مشاور رئیس جمهور و مدیر طرح ملی سنگالِ نو ظهور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه جلسه خوبی با دکتر شیخ کانته داشتیم، اظهار داشت: کشورهای غرب آفریقا فرصت خیلی خوب برای توسعه همکاریهای جمهوری اسلامی ایران هستند و ایران هم برنامه های مناسبی برای همکاری و توسعه ارتباطات در آفریقا دارد.
وی تصریح کرد: در نشست امروز از وی بعنوان مشاور رئیس جمهوری و همینطور رئیس دانشگاه سنگال استقبال کردیم و مذاکرات خوبی در زمینه همکاریهای علمی و فناورانه داشتیم.
دهقانی فیروزآبادی خاطرنشان کرد: امیدوارم در سفری که بزودی با هیات ایرانی و با محوریت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به غرب آفریقا خواهیم داشت، تا آن زمان موافقت نامه های همکاری و قرار همکاری ما با سنگال در ۳ حوزه نهایی می شود.
معاون علمی رئیس جمهوری حوزه های «مینی پالایشگاه های نفت»، «کشاورزی» و «سلامت» را ۳ زمینه همکاری ایران با کشور سنگال نام برد و اضافه کرد: امیدواریم بزودی این زمینه های همکاری به قراردادهای همکاری تبدیل گردد و بتوانیم در سنگال برنامه های خوبی در خانه نوآوری داشته باشیم.
شیخ کانته، وزیر مشاور رئیس جمهور و مدیر طرح ملی سنگالِ نو ظهور هم با اشاره به اینکه برای من فرصتی فراهم گردید تا با معاون علمی رئیس جمهوری ایران دیداری داشته باشم، از معاون علمی ایران بعنوان یکی از دانشمندان کشور یاد کرد و اظهار داشت: من از گذشته می دانستم ایران در راه پیشرفت علمی قرار گرفته است، ولی با صحبت هایی که با ایشان داشتم متوجه شدم گامهای بسیار گسترده ای در این خصوص در جمهوری اسلامی ایران برداشته شده است.
شیخ کانته اظهار نمود: بسیار خوشحال شدم از ابتکار و پیشنهاد دکتر دهقانی فیروزآبادی معاون علمی رئیس جمهوری ایران به منظور همکاری مستمر بین کشور سنگال و دانشگاه ما در زمینه های علمی و فناوری. آفریقا احتیاج به این گونه همکاریهای علمی نیاز دارد.
مشاور ویژه رئیس جمهور و مدیر طرح ملی سنگال نوظهور، صنایع غذایی، انرژی و تکنولوژی را از زمینه های توسعه همکاری میان دو کشور ذکر کرد و خاطرنشان کرد: ما آمادگی کامل به منظور انعقاد قراردادها و یادداشت های تفاهم در جهت همکاری با ایران و سنگال در حوزه های علمی و فناوری داریم و از دهقانی برای حضور در کنفرانسی در سنگال با حضور دانشمندان افریقایی دعوت می نماییم.1402/09/19
15:44:16
5.0 / 5
349
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد