بر اساس آمار شبكه های لرزه نگاری؛

ایران در آبان ماه 740 بار لرزید

ایران در آبان ماه 740 بار لرزید

گروه هوش مصنوعی: برمبنای آمار شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ایران در آبان ماه 1402، 740 بار لرزید.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در آبان ماه ۱۴۰۲ تعداد ۷۴۰ زمین لرزه را ثبت کردند. این زمین لرزه ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ داده و توسط شبکه های لرزه نگاری ثبت و تعیین محل شده اند. در آبان ماه ۱۴۰۲ تعداد ۲۸ زمین لرزه با بزرگی بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ ترین آنها زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۳ در مقیاس امواج درونی زمین در تاریخ ۵ آبان در حوالی شوسف خراسان جنوبی، و همچنین، زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۴ در تاریخ ۶ آبان در هرات افغانستان (حوالی مرز ایران و افغانستان) بوده است.

شکل ۱. محل وقوع بزرگترین زمین لرزه های کشور در آبان ماه ۱۴۰۲
به لحاظ آماری ۶۱۶ زمین لرزه با بزرگی کوچک تر ۳، تعداد ۹۶ زمین لرزه با بزرگی بین ۳و۴، تعداد ۲۴ زمین لرزه با بزرگی بین ۴ و ۵، و تعداد ۴ زمین لرزه با بزرگی بین ۵ و ۶ بوده است. استان خراسان جنوبی با ۱۲۰ زمین لرزه ثبت شده دستگاهی بالاترین آمار زمین لرزه ثبت شده در آبان ماه ۱۴۰۲ را به خود مختص کرده است و بعد از آن استانهای کرمان و خراسان رضوی به ترتیب با ۵۱ و ۵۰ زمین لرزه قرار دارند.
مرکز لرزه نگاری کشوری در آبان ماه امسال ۹ زمین لرزه در استان تهران ثبت کرده است که بزرگترین آنها با بزرگی ۲.۷ در مقیاس امواج درونی زمین در رباط کریم بوده است.

نقشه رومرکز زمین لرزه های ایران و نواحی مجاور در آبان ماه ۱۴۰۲

آمار زمین لرزه های کشور در آبان ماه ۱۴۰۲ در مقایسه با زمان مشابه سال قبل و میانگین ماهانه ۱۰ سال اخیر

آمار زمین لرزه های کشور در آبان ماه ۱۴۰۲ به تفکیک استان ها
منبع:

1402/09/07
11:45:13
5.0 / 5
212
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد