کشف یک کوه با ۲ برابر ارتفاع برج خلیفه در زیر آب

کشف یک کوه با ۲ برابر ارتفاع برج خلیفه در زیر آب

به گزارش گروه هوش مصنوعی، دانشمندان آمریکایی از کشف یک کوه بزرگ در زیر آب اطلاع داده اند که ارتفاع آن دو برابر ارتفاع برج خلیفه است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، دانشمندانی که از بستر دریا در سواحل گواتمالا نقشه برداری می کنند، یک کوه بزرگ را زیر آب کشف کرده اند. ارتفاع این کوه ۵۲۴۹ فوت(۱۶۰۰ متر) است که به دو برابر ارتفاع برج خلیفه، بلندترین ساختمان جهان با ۲۷۲۲ فوت می رسد.
کارشناسان «مؤسسه اقیانوس اشمیت»(SOI) در آمریکا، این کوه را با کمک یک پژواک سنج کشف کردند که روی کشتی تحقیقاتی «فالکور»(Falkor) نصب شده بود. «وندی اشمیت»(Wendy Schmidt) یکی از بنیانگذاران و رئیس مؤسسه اقیانوس اشمیت اظهار داشت: افراد سوار بر فالکور در هر سفری، اطلاعات غیرمنتظره، الهام بخش و جدید را یافته اند. باآنکه تابحال اطلاعات زیادی را متوجه شده ایم اما چیزهای زیادی در اقیانوس ما ناشناخته باقی مانده اند و ما برای ادامه دادن کاوش هیجان زده هستیم.
این کوه دریایی با مساحت ۱۴ کیلومتر مربع در عمق ۲۴۰۰ متر زیر سطح دریا قرار دارد. گروه مؤسسه اقیانوس اشمیت به صورت تصادفی ظرف یک عبور شش روزه در تابستان سال جاری از منطقه پونتارناس در کاستاریکا به سمت خیز شرقی اقیانوس آرام، این کوه را کشف کردند.
کشتی تحقیقاتی «فالکور»


منبع:

1402/09/05
09:09:05
5.0 / 5
227
تگها: تحقیقات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد