یک عکس اشتباه از زمین!

یک عکس اشتباه از زمین!

گروه هوش مصنوعی: در صورتیکه تصاویر «تلسکوپ فضایی جیمز وب» از اعماق فضا واضح و خیره کننده هستند، «آژانس فضایی اروپا» یک نمای ماهواره ای مبهم را از زمین منتشر نموده است که رنگ های آن اشتباه به نظر می آیند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، در زمانی که بشریت تجهیزاتی را برای تهیه کردن تصاویر تقریباً واضح از کیهان دارد، عکس جدید «آژانس فضایی اروپا» از زمین بسیار جالب است. این عکس تار است، رنگ های آن اشتباه به نظر می رسند، سیاره در مرکز قرار ندارد، نیمی از کل سیاره در سایه است و اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، بنظر می رسد که شخصی در اوایل سال ۲۰۰۰ آنرا با تلفن تاشو گرفته است.
قسمتی از جذابیت عکس مورد نظر این است که بر طبق گفته آژانس فضایی اروپا، با دوربینی به اندازه لبه یک سکه روی ماهواره ای که از سه جعبه بسیار مینیاتوری تولید شده، گرفته شده است. این ماهواره «TRISAT-R» نام دارد و بگفته «ایزتوک کرامبرگر»(Iztok Kramberger) مدیر پروژه این ماموریت، دوربین کوچک با اندازه کمتر از دو میلی متر مکعب از یک جرم با ابعاد تقریباً یک تریلیون کیلومتر مکعب که سیاره زیبای ماست، از هزاران کیلومتر دورتر عکس گرفت.
این قاب نه فقط نشان میدهد بشر چگونه به نقطه ای رسیده است که یک دوربین کوچک تر از ناخن می تواند ۶۰۰۰ کیلومتر به سمت بالا پرواز کند و عکسی را از کل جهان ما بگیرد، بلکه نشان میدهد این یک عکس واقعی است. در مقابل، پیچیدگی های فروسرخ «تلسکوپ فضایی جیمز وب»، لایه ای از فاصله را بین ما و کهکشان هایی اضافه می کند که آنها را به تصویر می کشد. وضوح پرتره زمین معروف به «مرمر آبی» که در ماموریت «آپولو ۱۷» ثبت گردید، باورنکردنی است اما می تواند صحنه را کمی سورئال کند.
عکس معروف به «مرمر آبی» که در هفتم دسامبر ۱۹۷۲ توسط خدمه ماموریت «آپولو ۱۷» گرفته شد.


منبع:

1402/08/22
08:54:09
5.0 / 5
267
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد