ابداع آجرهایی كه می توانند جایگزین باتری شوند!

ابداع آجرهایی كه می توانند جایگزین باتری شوند!

گروه هوش مصنوعی: پژوهشگران آمریكایی، نوعی آجر ابداع نموده اند كه توانایی ذخیره انرژی دارد و می تواند جایگزین باتری شود.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیت، شاید به زودی، یک دیوار آجری بتواند عملکرد یک باتری را داشته باشد. آجرها به خاطر رنگدانه های قرمزی که دارند، می توانند به ابزاری کارآمد برای ذخیره انرژی تبدیل شوند.
پژوهشگران "دانشگاه واشنگتن در سنت لوییس"(WUSTL)، از یک پلیمر رسانای مخصوص موسوم به "PEDOT" استفاده کردند تا آجرهای ذخیره انرژی خودرا بسازند.
آنها ابتدا آجرهای قرمزی که معمولا در ساخت خانه به کار می روند، برداشتند و سپس آنها را با بخار اسید گرم کردند. این کار، ماده معدنی موسوم به "هماتیت"(Hematite) را که در آجرها وجود دارد و دلیل رنگ قرمز آنها است، حل کرد. سپس پژوهشگران، ترکیبات دیگری را به آن افزودند که با هماتیت حل شده، واکنش نشان می دهند. نتیجه نهایی این کار، آجری با شبکه ای از الیاف کوچک و رسانای PEDOT بود. آجرها بعد از طی این روند، به رنگ آبی- قهوه ای تیره درآمدند.
پژوهشگران بعد از این مرحله، آجرها را با اپوکسی پوشاندند تا ضد آب شوند. این آجرهای پلیمری می توانند منبع انرژی نیز باشند و برای مثال، یک لامپ سبز LED را شارژ کنند.
"ژولیو دارسی"(Julio D’Arcy)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: یک آجر می تواند بیش از باتری قلمی انرژی داشته باشد اما باتری قلمی، ارزان تر است.
این پژوهش، در مجله "Nature Communications" به چاپ رسید.
منبع:

1399/05/22
22:11:24
5.0 / 5
1982
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد