یك مقام مسئول در بنیاد ملی نخبگان خبرداد؛

کوتاهی برخی دستگاه ها در تعیین تکلیف نهایی و جذب ۸۰۰ نخبه

کوتاهی برخی دستگاه ها در تعیین تکلیف نهایی و جذب ۸۰۰ نخبه

به گزارش گروه هوش مصنوعی، معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان ضمن اشاره به تعلل برخی دستگاه ها برای جذب و برگزاری دوره توانمندسازی برای آنها اظهار داشت: برپایه فراخوان قبلی جذب، برای ۳۵۰ نفر کداستخدامی صادر شد.یاسین کیخا در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با آخرین وضعیت جذب نخبگان در دستگاه ها برپایه فراخوان سال قبل توضیح داد و اظهار داشت: در فراخوان سال گذشته، مجموعاً ۷ هزار متقاضی درخواست دادند که پس از بررسی رزومه، امتیاز بندی و اعتبارسنجی، هزار و ۲۰۰ نفر برای استخدام در دستگاههای اجرایی انتخاب و برگزیده شدند.
وی اضافه کرد: از مجموع ۷ هزار متقاضی، ۶۰ درصد آقا و ۴۰ درصد خانم بودند و قالب افراد متقاضی دکتری تخصصی داشتند و سایرین تحصیل کرده در مقاطع دکتری حرفه ای، ارشد و کارشناسی بودند؛ همینطور میانگین سنی آقایان متقاضی ۳۳ سال و خانم ۳۵ سال بود.
معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: افراد برگزیده به کانون ارزیابی معرفی و برای آنها اصطلاحاً نیم رخ شخصیتی استخراج و چند مرحله مصاحبه علمی برگزار گردید.
وی ضمن اشاره به این که تابحال ۳۵۰ نفر از برگزیدگان به سازمان های تابعه معرفی و کد استخدامی دریافت کرده اند، تصریح کرد: برای برگزیدگان قبل از دریافت کد استخدامی دوره توانمندسازی برگزار می گردد منتها هنوز برای ۸۰۰ نفر باقی مانده این دوره برگزار نشده است.
کیخا ضمن اشاره به عدم همکاری برخی دستگاه ها برای تعیین تکلیف نهایی نخبگان برگزیده اظهار داشت: به صورت مثال برخی دستگاه ها مانند سازمان بنادر و سازمان اداری و استخدامی همکاری خوبی داشتند و افرادی که به آنها عرضه شدند در دستگاه جذب و جایابی شدند اما برخی دیگر همکاری نکردند و ما در تلاش هستیم دستگاه ها را برای برگزاری دوره های توانمندساز با قید فوریت مجاب نماییم چون که بچه ها بلاتکلیف هستند.
وی افزود: همینطور بعضی از نخبگان که به دستگاه ها معرفی شده اند هنوز نتوانسته اند در دستگاه مربوطه در جایگاه مناسب خود قرار بگیرند.
معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: دستگاه ها می توانند در صورتیکه فرد حائز شرایط لازم برای یک جایگاه شغلی نباشد به بنیاد معرفی و ما برپایه اولویت بندی های خود فرد به دستگاه دیگری او را معرفی خواهیم کرد.


منبع:

1402/07/28
18:26:00
5.0 / 5
226
تگها: دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد