قائم مقام بنیاد ملی نخبگان خبر داد؛

راه اندازی اندیشکده آفرینش های علمی برای تحول در علوم بنیادین

راه اندازی اندیشکده آفرینش های علمی برای تحول در علوم بنیادین

گروه هوش مصنوعی: قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با تأکید بر لزوم حرکت اساتید برتر به سمت کشف علوم جدید، از راه اندازی اندیشکده آفرینش های علمی با هدف جریان سازی در حوزه‌ی علوم بنیادین آگاهی داد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از بنیاد ملی نخبگان، مراسم قدردانی از برگزیدگان سرآمد علمی کشور با حضور روح اله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان، سیدسلمان سید افقهی قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، فرشاد سلیمانی معاون توسعه بنیاد، یاسین کیخا سرپرست معاونت سرآمدان بنیاد و رسول محمدقلی دستیار ویژه رییس بنیاد در امور مستعدان و آینده سازان و جمعی دیگر از سرآمدان علمی کشور اجرا شد.
در ابتدای این برنامه، سید سلمان سید افقهی؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اعلان اینکه مسیر علم بی انتهاست، اظهار داشت: همانطور که ذات حق بی انتهاست، آیات او نیز بی انتهاست؛ پس باید در راه جهاد علمی بطور مستمر حرکت کرد.
وی اضافه کرد: بنیاد ملی نخبگان پیرو فرمایش مقام معظم رهبری وظیفه دارد تراز نخبگی نخبگان را حفظ کند. از نظر رهبری، این تراز نخبگی برای اساتید برتر و سرآمد، کشف نایافته ها و علوم جدید است که این رسالت بیش از هر کسی بر عهده نخبگان است.
سید افقهی افزود: بنیاد برای تحقق این هدف، اندیشکده آفرینش های علمی را ایجاد خواهدنمود تا بهترین استعدادهای تحصیلی کشور که در المپیادهای علمی و کنکور سراسری شناسایی می شوند، در فضای تفکر و تدبر بنیادین با حضور اساتید و صاحب نظران قرار بگیرند.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اعلان اینکه امروز کشور نیاز به توجه به رشته های بنیادین از علوم پایه گرفته تا فلسفه، حکمت و الهیات دارد، گفت: امام رحمت الله در نامه معروف به فرمانروایان وقت شوروی نوشتند شما تیزهوشان خودرا بفرستید تا مطالب امثال ملاصدرا و بوعلی سینا و شیخ اشراق را مطالعه کنند. این نشان میدهد ایران ظرفیت غنی تاریخی دارد و دانشمندان به نامی در تاریخ ایران حضور داشتند.
وی افزود: امروز نیز لازم است با کمک دانشمندان بزرگ و نگاه بین رشته ای و تمرکز بر علوم پایه و بنیادین، هم استعدادها به سمت صحیح هدایت بشوند و هم هم افزایی و کرسی های آزاداندیشی در بستر دانشگاه شکل بگیرد. این کار یک فصل جدید در حرکت به سمت قله های علمی است که به فرموده حضرت آقا نزدیک هستند و جای خستگی نیست.
سید افقهی اشاره کرد: فضای نخبگی کشور باید از رکود چند ساله بیرون رود و باردیگر به پویایی برسد امشب را طلیعه ای و سرآغازی برای شروع فصلی نو در فضای نخبگانی کشور بدانید. برنامه های بنیاد ملی نخبگان تلاش خواهدنمود تا عقب ماندگی ها را جبران کند و برای تحقق اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران گام بردارد.


منبع:

1402/07/19
08:08:34
5.0 / 5
334
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد