قائم مقام بنیاد ملی نخبگان:

راه اندازی سامانه یکپارچه فعالیت نخبگان

راه اندازی سامانه یکپارچه فعالیت نخبگان

به گزارش گروه هوش مصنوعی، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از راه اندازی سامانه یکپارچه فعالیت نخبگان آگاهی داد و اظهار داشت: در این سامانه مسائل کشور توسط کارفرمایان رصد می شود.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از بنیاد ملی نخبگان، سید سلمان سیدافقهی با اشاره به طراحی و راه اندازی سامانه ی یکپارچه فعالیت نخبگان اظهار داشت: این سامانه همچون یک کانون علمی است و افراد از سطوح دانش آموزی تا استاد تمام در آن عضو خواهند شد.
وی با اعلان اینکه این سامانه می تواند به ارتقاء و رشد نخبگان کمک نماید، اضافه کرد: سامانه یکپارچه فعالیت نخبگان به صورتی شبکه اجتماعی نخبگان و ترکیبی از تمامی شبکه های مجازی و فعالیتی در راستای مدیریت بستر رشد بشمار می رود که در آن مسیر تربیتی نخبگان رصد می شود.
سیدافقهی با اعلان اینکه برای تضمین حیات این پلت فرم باید با نهادهای دیگر ارتباط بگیریم و پیوسته ورودی مسئله داشته باشیم، اظهار داشت: در فضای علم و فناوری نیاز است که تزریق مسئله به سیستم صورت گیرد در نتیجه باید پلتفرمی باشد که به سایر دستگاهها و نهادها نیز متصل باشد که پیوسته تزریق مسئله در آن اتفاق بیفتد، بدین جهت مسائل کشور توسط کارفرمایان در این پلت فرم بارگذاری و فراخوان داده می شود و سامانه این مسئله را برای افرادی که می توانند در آن نقش داشته باشند ارسال می کند.
وی با اعلان اینکه حدود ۴ سال است که بر روی این سامانه کار می شود و هم اکنون این فرصت فراهم شده که این ایده را در سطح ملی پیاده سازی نماییم، اظهار داشت: اکنون درحال انجام کارهای نهایی سامانه هستیم تا بتوانیم نسخه اول آنرا به زودی رونمایی نماییم.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در ادامه اضافه کرد: در این سامانه مسیر نخبگی را بصورت گرافیکی نیز برای افراد ترسیم خواهیم کرد، تا فرد در هر لایه ای که قرار دارد، از مسیرهای پیش روی خود و کارهایی که باید برای رسیدن به قله و غایت نهایی خود انجام بدهد، اطلاع پیدا کند و همیشه این راه را ببیند.
وی در آخر با تأکید بر این که تلاش داریم تا نخبه فقط با بنیاد ارتباط داشته باشد و مجبور به مواجهه با چندین دستگاه و نهاد نباشد، اظهار داشت: معتقدیم نخبگان نباید در امور اجرائی کم اثر درگیر شوند.


منبع:

1402/07/11
16:00:58
5.0 / 5
372
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد