پیشنهاد همکاری دانشگاه تهران به برگزیده جایزه مصطفی(ص)

پیشنهاد همکاری دانشگاه تهران به برگزیده جایزه مصطفی(ص)

به گزارش گروه هوش مصنوعی، رئیس دانشگاه تهران به پروفسور محمد اقبال چودری، برگزیده جایزه مصطفی(ص) پیشنهاد همکاری داد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر به نقل از ستاد ارتباطات و ترویج بنیاد مصطفی(ص)، محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران به پروفسور «محمد اقبال چودری»، شیمیدان مطرح جهان اسلام؛ پیشنهاد همکاری در مقام «استاد تمام» در «مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک» در این مرکز آموزشی را عرضه کرده است.
مقیمی اعتقاد دارد استفاده از تخصص، تجربه و بهره گیری از اساتید برجسته جزو سرمایه های پرارزش و جزو برنامه های علمی و ضروری دانشگاه ها بشمار می رود.
بررسی کارنامه علمی پروفسور محمد اقبال چودری مبین فعالیت گسترده این چهره علمی است. وی ۱۱۷۵ مقاله تحقیقاتی در زمینه های شیمی آلی و زیست آلی در مجلات مطرح بین المللی منتشر نموده است. فعالیتهای این شیمیدان به نگارش مقاله در ژورنال های مطرح محدود نمی شود؛ وی ۷۶ کتاب به رشته تحریر درآورده است. همینطور ۴۰ اختراع توسط پروفسور چودری ثبت شده است.
مقالات و تحقیقات چودری بیشتر از ۲۷ هزار و ۴۰۷ بار توسط محققان سراسر دنیا مورد استناد قرار گرفته است. همینطور ۹۴ دانش پژوه با ملیت های مختلف توانسته اند تحت نظارت مستقیم وی در مقطع دکتری دانش آموخته شوند. «آکادمی جهانی علوم»، «آکادمی علوم جهان اسلام»، «آکادمی علوم پاکستان» و «انجمن سلطنتی شیمی»، وی را بعنوان عضو منتخب برگزیده اند.
جوایز علمی گوناگونی مانند «جایزه مصطفی(ص)» و «جشنواره خوارزمی» تا کنون به وی اعطا شده است. این شیمیدان توانسته است جوایزی مانند «کامستک»، «جایزه دانشمند جوان» و «جایزه پروفسور عبدالسلام» را هم از آن خود کند.


منبع:

1402/06/18
11:58:30
5.0 / 5
330
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد