فیلم قوی ترین ربات انسان نمای چندمنظوره جهان را ببینید

فیلم قوی ترین ربات انسان نمای چندمنظوره جهان را ببینید

گروه هوش مصنوعی: فیلم جدیدی که از قوی ترین ربات انسان نمای چندمنظوره جهان انتشار یافته است، توانایی آنرا در حفظ تعادل خود نشان میدهد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، رباتی که به عنوان قوی ترین ربات انسان نمای چندمنظوره جهان معرفی می شود، بعد از انتشار یک ویدیوی جدید در رسانه های اجتماعی، با نظرات جالبی روبرو شده است. خیلی از مخاطبان به شوخی می گویند که بیشتر بنظر می رسد این ربات شبیه به «ترمیناتور»، دیوانه وار تلاش می کند تا به نزدیک ترین توالت عمومی برسد.
ربات «H۱» توسط شرکت چینی «یونیتری رباتیکس»(Unitree Robotics) تولید شده که یکی از پیشروترین شرکت های توسعه دهنده ربات های چهارپاست.
این شرکت در ماه گذشته، ویدئویی را از یکی دیگر از خلاقیت های خود منتشر نمود. این خلاقیت، یک حیوان خانگی برای آینده به شکل یک سگ رباتیک خزنده بود که می توانست صحبت کند و روی دست هایش بایستد. سگ رباتیک که «Go۲» نام دارد، می تواند از پله ها نیز بالا برود، «فچ»(fetch) بازی کند، موسیقی را از یک اسپیکر داخلی پخش کند و حتی با دستور عکس بگیرد و آنرا مستقیما به تلفن همراه هوشمند صاحب خود بفرستد.
در مقایسه، H۱ یک ربات انسان نما است که حدود ۱۸۰ سانتی متر قد و ۴۷ کیلوگرم وزن دارد.
سرعت راه رفتن ربات، ۳.۴ مایل در ساعت است که تقریباً به سرعت معمولی راه رفتن یک انسان شباهت دارد. پس مطمئن باشید که به همین دلیل، H۱ به این زودی ها مانند «آرنولد شوارتزنگر»(Arnold Schwarzenegger) کسی را تعقیب نخواهد کرد.
همچنین، H۱ به دوربین سنجش عمق و فناوری لیدار مجهز است که از نور منعکس شده برای ایجاد مدلهای سه بعدی و نقشه اجسام مجاور استفاده می نماید.
با توجه به این امکانات، یکی از چیزهایی که H۱ فعلا بطور مشخص ندارد، دست است اما یونیتری می گوید که دست ها درحال توسعه هستند.
این شرکت، تاریخ رسمی عرضه H۱ را اعلام نکرده است اما می خواهد این ربات را ظرف سه تا ۱۰ سال آینده با قیمت حدود ۹۰ هزار دلار برای خرید آماده کند.
در ویدئوی منتشرشده، یکی از مهندسان یونیتری رباتیکس را می بینیم که به H۱ لگد می زند تا آنرا از مسیر خود منحرف کند اما ربات، تعادل خودرا حفظ می نماید.منبع:

1402/05/28
12:13:36
5.0 / 5
276
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد