عکس تلسکوپ فضایی هابل از یک کهکشان آرام

عکس تلسکوپ فضایی هابل از یک کهکشان آرام

به گزارش گروه هوش مصنوعی، عکس ثبت شده با «تلسکوپ فضایی هابل»، یک کهکشان مارپیچی آرام را به نمایش می گذارد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، کهکشان مارپیچی «یوجی سی ۱۲۲۹۵»(UGC ۱۲۲۹۵) در عکس جدید «تلسکوپ فضایی هابل» با ظاهری آرام دیده می شود. این کهکشان در فاصله ۱۹۲ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی «ماهی»(Pisces) قرار دارد و زمانی که از زمین به آن نگاه می نماییم، تقریباً از روبه رو و در قالب یک میله مرکزی درخشان و بازوهای مارپیچی دیده می شود.
یوجی سی ۱۲۲۹۵ به رغم ظاهر آرام خود، میزبان انفجار فاجعه بار یک ابرنواختر بوده است که در سال ۲۰۱۵ شناسایی شد. ابرنواخترها، حاصل مرگ انفجاری ستارگان بزرگ هستند و مسئولیت تشکیل دادن خیلی از عناصر روی زمین را بر عهده دارند.
دو گروه متفاوت از ستاره شناسان، «دوربین میدان گسترده ۳» هابل را برای رصد یوجی سی ۱۲۲۹۵ و بررسی بقایای انفجار بزرگ ستاره ای به کار بردند. نخستین گروه، بقایای ابرنواختر را برای درک بهتر تکامل ماده در جهان ما بررسی کردند.
گروه دوم، نتایج انفجار ابرنواختر را بررسی کردند اما پژوهش های آنها بر بازگشت به مکان تعدادی از بهترین ابرنواخترهای پیشین متمرکز شد. دید دقیق هابل می تواند ردپایی از این رویدادهای پرانرژی را آشکار سازد و ماهیت منظومه های میزبان آنها را روشن کند.
منبع:

1402/05/09
07:43:22
5.0 / 5
266
تگها: پژوهش , تلسكوپ
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد