دانشمندان هشدار می دهند؛

زمین در بحرانی ترین زمان به سر می برد!

زمین در بحرانی ترین زمان به سر می برد!

به گزارش گروه هوش مصنوعی، اصفهان جیمز هنسن، دانشمند سرشناس آمریکایی اخطار داد که جهان درحال نزدیک شدن به یک «مرز آب و هوایی جدید» است و در چنین وضعیتی، زمین به دمایی بالاتر از هر زمان در طول میلیونها سال قبل می رسد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از روزنامه گاردین، جیمز هنسن، دانشمند شناخته شده در علوم آب و هوای ناسا که در سال ۱۹۸۸ در کنگره ایالت متحده آمریکا، گرمایش جهانی را پیشبینی کرده بود، حالا می گوید که جهان درحال نزدیک شدن به یک «مرز آب و هوایی جدید» است.

هنسن، که از بیانیه وی در سال ۱۹۸۸ در مجلس سنای ایالات متحده بعنوان نخستین افشاگری جنجالی در مورد گرمایش جهانی یاد می شود، حالا در اطلاعیه ای به همراه دو دانشمند دیگر اخطار می دهد که جهان درحال حرکت به سمت یک «مرز آب و هوایی جدید» است. در این وضعیت جدید پیشبینی شده، زمین به دمایی بالاتر از هر زمان در طول میلیونها سال قبل می رسد و رسیدن به چنین گرمای بی سابقه ای، اثراتی مانند طوفان هایی شدید، موج های گرما و خشکسالی را به همراه دارد.

او می گوید: پیشتر، از زمان صنعتی شدن، این اخطار داده شده بود که به واسطه صنعتی شدن، دمای زمین ۱.۲ درجه سانتیگراد گرم تر می شود و این افزایش دما، ۲۰ درصد، گرمای شدید تابستانی را باعث می شود. حالا، شاهد این هستیم که این گرما و افزایش دما در خیلی از نقاط نیمکره شمالی احساس می شود.

این دانشمند ۸۲ ساله، معتقد است: «این ابرطوفان ها پدیده نوظهوری هستند که در نتیجه فعالیت انسان رخ می دهند. در واقع، ما آگاهانه به سمت این حقیقت جدید حرکت می نماییم، چون که هشدارها داده شده بود و ما می دانستیم که چنین وقایعی امکان دارد یک روزی از طریق برسند.»
جیمز هنسن، دانشمند سرشناس آمریکایی در علوم آب و هوا


منبع:

1402/04/30
11:08:49
5.0 / 5
438
تگها: صنعت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد