رئیس مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری:

ثبت نام اولیه 175 نخبه خارج از کشور برای جایگزینی سربازی تایید شد

ثبت نام اولیه 175 نخبه خارج از کشور برای جایگزینی سربازی تایید شد

به گزارش گروه هوش مصنوعی، رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری اظهار داشت:  تاکنون حدود 175 نفر از بالاترین متخصصان شاغل در خارج از کشور تایید اولیه ثبت نام در سامانه طرح جایگزینی سربازی را گرفتن کرده اند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، امیرحسین میرآبادی در مراسم اعطای کارت آخر دوره پروژه علمی جایگزین خدمت سربازی که امروز در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید، اضافه کرد: تا حالا حدود ۱۷۵ نفر از بالاترین متخصصان و کارآفرینان ایرانی شاغل در خارج از کشور تایید اولیه ثبت نام در سامانه طرح صدور معافیت گرفتن کرده اند.
وی اضافه کرد: همین طور حدود ۱۱۰ نفر از این تعداد مجوز آغاز به کار و انجام طرح های فناورانه خودرا در قالب این طرح برای برخورداری از تسهیلات سربازی دریافت کرده اند.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری افزود: امروز دو نفر از این ۵ نفر که بوسیله این حمایت ها، همکاری خودرا با مراکز علمی، پژوهشی و فناورانه داخلی آغاز نموده اند و در طول ماههای گذشته از طرح خود دفاع و طرحی پژوهشی یا فناورانه در امتداد انتقال دانش و فناوری روز به کشور داشته اند، موفق به دریافت کارت پایان خدمت خود شدند.
میرآبادی اشاره کرد: این طرح با پیگیری های معاونت علمی، فناوری واقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و حمایت های بی دریغ رهبر معظم انقلاب در پاییز سال ۱۳۹۹ و دستور معظم له به ستاد کل نیروهای مسلح در حال انجام می باشد.
وی بیان کرد: بر طبق این طرح حمایتی، متقاضیان ساکن خارج از کشور با انجام طرحی پژوهشی یا فناورانه در امتداد انتقال دانش و فناوری روز به کشور، راه اندازی کسب وکار یا ساخت محصول بدون نیاز به حضور در کشور و دوره آموزشی، کارت معافیت از خدمت وظیفه عمومی خودرا دریافت می کنند.


منبع:

1402/04/22
13:55:28
5.0 / 5
366
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد