تشكیل شفق قطبی در عرض های جغرافیایی پایین تر

طوفان خورشیدی شفق های قطبی را تا آسمان آمریکا می رساند

طوفان خورشیدی شفق های قطبی را تا آسمان آمریکا می رساند

گروه هوش مصنوعی: وقوع یک طوفان خورشیدی عظیم فردا شفق های قطبی خیره کننده ای را به آسمان ایالات متحده می برد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اینسایدر، شفق قطبی می تواند روز پنجشنبه در ۱۷ ایالت ایالات متحده، همچون مناطق جنوبی مریلند، قابل مشاهده باشد.
این نورهای درخشان رنگارنگ آسمان که با عنوان شفق قطبی نیز شناخته می شوند، اغلب در مکان هایی مانند کانادا و اسکاندیناوی دیده می شوند اما طوفان خورشیدی پیش رو موجب می شوند که قسمتی از آنها در عرض های جغرافیایی پایین تر شکل گرفته و در بخشهایی از ایالات متحده قابل مشاهده باشند.
موسسه ژئوفیزیک در دانشگاه آلاسکا در انتظار «فعالیت شفق قطبی» در آلاسکا، اورگان، واشنگتن، آیداهو، مونتانا، وایومینگ، داکوتای شمالی، داکوتای جنوبی، مینه سوتا، ویسکانسین، میشیگان، نیویورک، نیوهمپشایر، ورمونت، ایندیانا، مین و مریلند است.
این گزارش می افزاید که مردم بخشهایی از کشور همچون آناپولیس، مریلند و بویز، آیداهو نیز باید بتوانند نورهای افق را ببینند.
برای دیدن شفق قطبی، وجود «آسمانی تاریک و صاف» مهم است. بر طبق گفته ی موسسه ژئوفیزیک، بهترین زمان برای تماشای شفق قطبی، سه یا چهار بامدادان است، اما شفق در طول شب رخ می دهد.
شفق قطبی زمانی اتفاق می افتد که جریانی از ذرات حامله که توسط طوفان های خورشیدی ایجاد می شود با میدان مغناطیسی زمین برخورد می کند و موجب درخشش اتم ها می شود.
نورهای روز پنجشنبه مقرر است بیشتر قابل مشاهده باشند برای اینکه طوفان خورشیدی پیش بینی شده منجر به افزایش فعالیت شفق قطبی خواهد شد.
اوج فعالیت خورشیدی یعنی زمانی که فعالیت خورشیدی در بالاترین حد خود است تقریباً هر ۱۱ سال یک دفعه اتفاق می افتد. انتظار می رود چرخه ی فعلی در سال ۲۰۲۴ به اوج خود برسد که منجر به طوفان های خورشیدی و فعالیت شفق های قطبی تا جنوب کالیفرنیا و آریزونا خواهد شد.
بگفته موسسه ژئوفیزیک، در یک رویداد نادر در سال ۱۹۵۸، شفق شمالی حتی از مکزیکو سیتی قابل مشاهده بوده است.
منبع:

1402/04/21
20:24:49
5.0 / 5
274
تگها: دانشگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد