بیگانگان با ابرنواختر به ما پیام می دهند!

بیگانگان با ابرنواختر به ما پیام می دهند!

گروه هوش مصنوعی: مطالعه جدید پروژه «جستحوی هوش فرازمینی»(SETI) ادعا می کند که بیگانگان می توانند از ابرنواختر برای ارسال پیام به ما بهره گیرند و یک ابرنواختر تازه کشف شده نیز به عنوان محلی برای آزمایش این ایده استفاده می شود.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، طبق یک مطالعه جدید از پروژه جستجوی هوش فرازمینی(SETI)، تمدن های بیگانه بسیار پیشرفته تر از تمدن ما می توانند از رویدادی دیدنی مانند ابرنواختر برای ارسال پیام به ما بهره گیرند.
این مطالعه هنوز مورد بررسی همتا قرار نگرفته است، اما رویکرد جالبی را ارائه می کند در خصوص این که تمدن های بیگانه می توانند از برنواخترها برای ارسال پیام های خود به ما بهره گیرند.
در جایی حوالی یکی از میلیونها ستاره در کهکشان های موجود در کیهان، شاید سیاره ای باشد که شرایطی دارد که از حیات پشتیبانی می کند و میزبان تمدنی بسیار شبیه به تمدن ماست. بدین سبب اگر آنها واقعاً آنجا باشند، باید تلاش نموده باشند تا نشانه های حیات را در جای دیگری جستجو کنند و سازمان هایی مانند SETI بدنبال این مساله بوده اند.
قبل از این گزارش شده بود که ما چگونه بطور ناخواسته با بهره گیری از فناوری ارسال امواج رادیویی، مکان زندگی خودرا برای سال ها به بیگانگان نشان داده ایم و همچنان بطور فزاینده ای این کار را انجام می دهیم. با این وجود، اگر بخواهیم پیامی برای هدف قرار دادن تعداد زیادی از سیارات بالقوه ارسال نماییم، بهترین زمان در طول یک فعالیت بزرگ کیهانی خواهد بود، رویدادی مانند ابرنواختر که تمدن ها مشتاق مشاهده آن هستند.
ابرنواختر SN ۲۰۲۳ixf
یکی از این رویدادهای بزرگ کیهانی، ابرنواختر است. انفجاری ستاره ای که نه فقط قدرتمند است، بلکه بسیار درخشان و بطورکامل تماشایی است.
یک ابرنواختر به طور معمول در آخرین مراحل زندگی یک ستاره پرجرم رخ می دهد، رویدادی که ماه گذشته یک ستاره شناس ژاپنی به نام کویچی ایتاگاکی یکی از آنها را مشاهده کرد.
این ابرنواختر با نام SN ۲۰۲۳ixf در کهکشان فرفره قرار دارد و نزدیک ترین انفجار ستاره ای است که در دهه گذشته از زمین شاهد آن هستیم.
حالا گروهی از پژوهشگران متشکل از اعضای SETI و همین طور دانشگاه های برجسته در ایالات متحده به این ابرنواختر به عنوان فرصتی برای تمدن های بیگانه نگاه می کنند تا پیامی به ما ارسال نمایند.
بیضی SETI
پژوهشگران در مقاله ای که در پایگاه پیش چاپ arXiv در دسترس می باشد، پیشنهاد کرده اند که یک بیضی در اطراف ابرنواختر علامت گذاری شود، جایی که هم فعالیت کیهانی و هم سیاره زمین ممکنست قابل مشاهده باشند.
طبق برآورد پژوهشگران، ۱۰۰ ستاره در این منطقه وجود دارد که احتمالاً سیارات بالقوه قابل سکونت دارند که به دور آنها می چرخند و تمدن های موجود در هر یک از آنها می توانند پیامی را برای ما ارسال نمایند.
برای اطمینان از این که ما آنرا از دست ندهیم، پژوهشگران از دو تلسکوپ بزرگ، یکی آرایه تلسکوپ آلن در کالیفرنیا و دیگری رصدخانه گرین بانک در ویرجینیای غربی برای گوش دادن به سیگنال های بیرون آمده از «بیضی SETI» استفاده خواهدنمود.
از آنجا که یک ابرنواختر می تواند برای ماه ها و سال ها بدرخشد، پژوهشگران پنجره ای وسیع برای نظارت بر هر سیگنال احتمالی دارند.
این گروه اطمینان چندانی به این ندارد که این تمرین واقعاً به یک نتیجه مثبت منجر شود، اما با این وجود مایل است آنرا امتحان کند، برای اینکه می تواند به عنوان یک میدان آزمایش برای رویدادهای کیهانی مشابه در آینده در بخشهایی از کهکشان ها عمل کند، جایی که حیات ممکنست واقعا وجود داشته باشد، البته این در صورتی است که بیگانگان مایل به ارسال سیگنالی در خصوص وجود و حضور خود به ما باشند.
منبع:

1402/04/04
11:31:36
5.0 / 5
309
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد