پژوهشگران چهره یک دختر متعلق به قرن هفتم میلادی را بازسازی کردند

پژوهشگران چهره یک دختر متعلق به قرن هفتم میلادی را بازسازی کردند

گروه هوش مصنوعی: پژوهشگران دانشگاه کمبریج چهره یک دختر 16 ساله آنگلوساکسون متعلق به قرن هفتم میلادی را بازسازی کردند و با بررسی استخوان های وی به این نتیجه رسیدند که در سنین جوانی از اروپای مرکزی به انگلستان مهاجرت کرده است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، چهره یک دختر ۱۶ ساله که در قرن هفتم میلادی در نزدیکی کمبریج دفن شده بود، بازسازی شده است.
پژوهشگران دانشگاه کمبریج از یک جمجمه بازیابی شده برای بازسازی چهره این زن جوان استفاده کردند.
آنها همین طور استخوان های وی را بررسی کردند و نشان دادند که وی در سنین جوانی از اروپای مرکزی به انگلستان مهاجرت کرده است.
بازسازی صورت
یک گروه بین رشته ای متشکل از پژوهشگران پزشکی قانونی، باستان شناسان زیستی و باستان شناسان بطور دقیق استخوان ها، خصوصاً جمجمه این دختر جوان را بررسی کردند.
سنجش داده های عمق جمجمه و بافت زنان قفقازی برای بازسازی صورت وی استفاده شد. پژوهشگران بدون آنالیز دی ان ای از رنگ دقیق چشم و موی وی مطمئن نبودند، اما معتقدند این تصویر نمایش خوبی را از ظاهر این دختر، چند ماه پیش از مرگش ارائه می دهد.
هیو موریسون از پزشکی قانونی در یک بیانیه رسمی اظهار داشت: دیدن روند بازسازی چهره او جالب بود. چشم چپش کمی پایین تر از چشم راستش(حدود نیم سانتی متر) بود.
واحد دیرینه شناسی دانشگاه کمبریج استخوان های این زن جوان مرموز را در مراتع ترامپینگتون در حومه جنوبی کمبریج در سال ۲۰۱۲ کشف کرد.
تجزیه و تحلیل ایزوتوپی استخوان ها
مطالعه ایزوتوپی استخوان ها و دندان های این دختر جوان، جزییات جالب دیگری را در مورد وی فاش کرد.
پژوهشگران دریافتند که او بعد از هفت سالگی به احتمال زیاد از جایی نزدیک کوه های آلپ، به احتمال زیاد از جنوب آلمان به انگلستان مهاجرت کرده است و بعد از نقل مکان به انگلستان، مقدار غذای او به شدت کم شده است.
پژوهشگران تصور می کنند که این تغییر رژیم غذایی وی در اواخر عمرش اتفاق افتاده است. این همین طور نشان میدهد که زمان بین نقل مکان و مرگ او نسبتاً کوتاه بوده است.
دکتر سام لگت، زیست عتیقه شناس از دانشگاه ادینبرو می گوید: مطالعات نشان می دهد زمانی که او احیانا از قسمتی از جنوب آلمان و نزدیک به کوه های آلپ به یک منطقه بسیار هموار از انگلستان نقل مکان کرده، یک دختر خیلی جوان بوده است. او احیانا ناخوش احوال بوده و سفری طولانی را به جایی بطورکامل ناآشنا سفر کرده است. باید ترسناک بوده باشد.
این دختر جوان مطمئناً حالش خوب نبوده، اما علت مرگ او حتی بعد از تحقیقات علمی گوناگون هنوز ناشناخته باقی مانده است.
محل دفن
او به گونه ای سنتی در یک تخت منحصر به فرد تزئین شده پیدا شد. او را در صورتیکه صلیب به تن داشت، روی تخت چوبی کنده کاری شده قرار داده اند و چندین سنجاق طلا و لباس های نفیس نیز از این دفینه به دست آمد.
بگفته پژوهشگران تا به امروز تنها ۱۸ نمونه از چنین تخت مخصوص دفن اجساد در بریتانیا کشف شده است. همین طور گفته می شود اشیایی که از این قبر به دست آمده اند، یکی از پنج مورد در نوع خود در بریتانیا هستند.
این شواهد نشان می دهند که این دختر جوان احیانا یکی از نخستین کسانی بوده که در قرن هفتم در انگلستان به مسیحیت گرویدند. او به احتمال زیاد عضوی از یک جامعه اشرافی بوده که برای وی چنین مراسم خاکسپاری خاصی گرفته شده است.
صلیب یافت شده در این مکان نشان دهنده صلیب های یافت شده در تابوت هایی است که نشان میدهد ممکنست با مسیحیت اولیه آنگلوساکسون ها ارتباط داشته باشد.
نام آنگلوساکسون (Anglo-Saxon) به طور معمول برای اشاره به قبایلی از ژرمن ها به کار می رود که از اوایل سده پنج میلادی در جنوب و شرق بریتانیا سکونت داشتند. آنها ملت انگلیس را تشکیل دادند و دوره آنها تا زمان تصرف این منطقه به دست نورمن ها یعنی سال ۱۰۶۶ ادامه یافت.
دکتر لگت می گوید: بدین سبب بنظر می رسد که او قسمتی از یک گروه نخبه از زنان بوده است که احیانا در قرن هفتم از سرزمین اصلی اروپا، به احتمال زیاد آلمان به انگلستان سفر کرده اند، اما آنها هنوز کمی رمزآلود باقی مانده اند. آیا آنها عروس های سیاسی بودند یا شاید عروس های مسیح؟
وی ادامه داد: این واقعیت که رژیم غذایی او بعد از ورود به انگلیس تغییر کرده، نشان میدهد که سبک زندگی او ممکنست بطورکامل تغییر کرده باشد.
بررسی های جدیدی برای درک زندگی مردم در آن زمان و همین طور دوره های مذهبی مهم در تاریخ کمبریج شایر لازم است.
این تصویر بازسازی شده همراه با سایر مصنوعات در نمایشگاه جدیدی در موزه دیرینه شناسی و مردم شناسی کمبریج(MAA) به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.
این نمایشگاه با نام «زیر پای ما: دیرینه شناسی منطقه کمبریج» از ۲۱ ژوئن تا ۱۴ آوریل ۲۰۲۴ برپا خواهد شد.1402/03/31
09:29:47
5.0 / 5
364
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد