قائم مقام بنیاد ملی نخبگان:

توانمندی نخبگان در خدمت پیشرفت صنعت کشور بکار گرفته می شود

توانمندی نخبگان در خدمت پیشرفت صنعت کشور بکار گرفته می شود

گروه هوش مصنوعی: قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به این که توانمندی نخبگان در خدمت پیشرفت صنعت کشور بکار گرفته می شود، بر نقش موثر مدیران ارشد استانی‎ در موفقیت هسته‎ های مسئله محور تاکید نمود.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از بنیاد ملی نخبگان، تعدادی از نخبگان، سرآمدان و استادان راهبر طرح توسعه هسته های مسئله محور بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی با ناصر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان دیدار و گفت و گو کردند.
در این جلسه باقری مقدم مـوفقیت طرح توسعه هسته های مسئله محور بنیاد ملی نخبگان را راهی برای پشتیبانی از مستعدان جوان و جلوگیری از مهاجرت آنها عنوان نمود.

باقری مقدم در جمع استادان و نخبگان راهبر هسته های مسئله محور در تبریز، با اشاره به اینکه هدف غایی و رسالت این طرح، تعالی و پرورش نیروی انسانی خلاق و دغدغه مند و توانمند است، اضافه کرد: در کشور ما سالهاست که علم از صنعت جلوتر است و دانشمندان و جوانان ما توانایی های زیادی دارند که باید در خدمت پیشرفت صنعت خودمان باشد.

وی افزود: به همین دلیل در برنامه ها و طرح های اخیر بنیاد، بر ارتباط دانشجویان و اساتید با صنعت، تمرکز جدی انجام شده که دانشجویان مستعد و اساتید برتر بتوانند مشکلات کشور را حل کنند و در این جهت دو هدف توانمندسازی و آشنایی دانشجویان با مشکلات کشور در دستور کار است.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: همین طور با کمک هسته های تقاضامحور، مسائل و مشکلات کشور حل خواهد شد و در این جهت باید در راستای حل مشکلات طرح گام برداریم تا هسته های موفق به شرکت های دانش بنیان نوپا تبدیل شوند و از حمایت های ویژه بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری برخوردار باشند.

باقری مقدم با اشاره به حمایت های استاندار و مدیران ارشد استان گفت: در موفقیت طرح‎های بنیاد ملی نخبگان در سطح کشور، استاندار و مدیران ارشد دستگاه های اجرائی می توانند نقش موثری داشته باشند و خوشبختانه این حمایت را در استان آذربایجان شرقی بصورت عینی مشاهده می نماییم.

او در آخر اظهار داشت: در سایه حمایت های مدیریت استان به خصوص استاندار و تلاش شبانه روزی و موثر بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی این استان توانسته در توسعه دانش بنیان کشور مقام ممتازی را به دست آورد.

1402/02/28
11:51:34
5.0 / 5
328
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد