یك مقام مسئول خبر داد؛

کلیات ایجاد بنیاد ملی علم ایران تصویب گردید

کلیات ایجاد بنیاد ملی علم ایران تصویب گردید

به گزارش گروه هوش مصنوعی، دبیر ستاد علم و فناوری شورایعالی انقلاب فرهنگی از تصویب کلیات ایجاد بنیاد ملی علم ایران در جلسه شورای ستاد نقشه جامع علمی کشور اطلاع داد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، رجبعلی برزویی در حاشیه جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور با عرضه گزارشی از جلسه مذکور اظهار داشت: مبحث دستور جلسه ۱۷۲ شورای ستاد نقشه جامع علمی کشور، تبدیل صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور به بنیاد ملی علم ایران بود.
وی اضافه کرد: این صندوق سال ۱۳۸۲ تشکیل شد و پس از تشکیل معاونت علمی ذیل نظر معاونت علمی فعالیت خویش را ادامه داد و وظیفه این صندوق به شکلی پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور بود.
دبیر ستاد علم و فناوری شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: با عنایت به رویکرد جدید و نیازهای موجود کشور، این صندوق در حوزه های پژوهش های پایه و پژوهش های کاربردی و هم بخش هایی که در آن خلاء دارد و کسی متولی آنها نیست، بنیاد ملی علم ایران شکل گرفت که بتواند مرجعیت علمی و فناوری را کسب کند یعنی ذیل سیاست های علم و فناوری که در نقشه جامع علمی کشور وجود دارد، سیاست ها را پیاده سازی کند.
برزویی اظهار داشت: پشتیبانی از پژوهش های بنیادی و پژوهش های پایه و توسعه نظام مند علوم پایه و علوم انسانی از مأموریت های جدید بنیاد ملی علمی ایران است و در واقع برای حل مسایل کشور حمایت کند.
وی اضافه کرد: بنیاد در این عرصه به فناوری ها ورود نخواهند کرد و تا مرز فناوری کارها را جلو خواهد برد.
دبیر ستاد علم و فناوری شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: برنامه های هدفمند پژوهش، ایجاد جریان ملی ترویج علم، همکاری بین المللی، شفافیت در حوزه ها و عملکرد آن و نظام سازی و اعتبار سنجی و مدال های علمی از دیگر مأموریت های این مجموعه است.
وی اظهار داشت: امروز در ستاد نقشه با کلیات ایجاد بنیاد ملی علم ایران موافقت و تصویب و هم مقرر شد که اساسنامه در دو هفته با کمک دست اندرکاران خود معاونت علمی و دستگاههای ذیربط در ستاد علم نهایی شود و در جلسه بعدی ستاد نقشه بررسی شود. در صورتیکه در جلسه ستاد نقشه مصوب شد برای تصویب نهایی به صحن علنی شورا می شود.
برزویی درپاسخ به سوال مهر در رابطه با آخرین وضعیت سند امنیت غذایی هم اظهار داشت: سند ملی امنیت غذایی نهایی شده است و در جلسه قبلی شورایعالی انقلاب فرهنگی هم تایید شد.


منبع:

1402/02/24
13:20:41
5.0 / 5
337
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد