افزایش سهم انرژی های پاك؛

تولید 12 درصد انرژی جهان بوسیله باد و خورشید در سال 2022

تولید 12 درصد انرژی جهان بوسیله باد و خورشید در سال 2022

به گزارش گروه هوش مصنوعی، در سال 2022 رکورد جدیدی در زمینه تولید انرژی بادی و خورشیدی به ثبت رسید و این رقم از 10 درصد کل انرژی تولیدی جهان در سال 2021 به 12 درصد افزایش پیدا کرد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از سی جی تی ان، گزارش جدید مؤسسه امبر نشان میدهد که روند رو به رشد تولید انرژی با بهره گیری از منابع تجدید پذیر با هدف مقابله با افزایش انتشار گاز دی اکسید کربن در جو زمین ادامه دارد.
امبر با بررسی داده های تولید انرژی در ۷۸ کشور جهان که ۹۳ درصد از تقاضای انرژی جهان به آنها اختصاص دارد، به این نتیجه رسیده است.
این شرکت به این نتیجه رسید که همه منابع انرژی تجدید پذیر و انرژی هسته ای در مجموع ۳۹ درصد از تولید جهانی انرژی در سال قبل را می سازند که سهم انرژی خورشیدی ۲۴ درصد و بادی ۱۷ درصد نسبت به سال قبل بالا رفته است.
با توجه به بحران جهانی کمبود گاز، برخی کشورها برای تامین تقاضا در بخش انرژی از نیروگاه های قدیمی زغال سنگ استفاده می نمایند و پس تولید زغال سنگ ۱.۱ درصد رشد داشته است، در صورتیکه تولید برق با سوخت گاز ۰.۲ درصد کم شده است برای اینکه قیمت های بالا هزینه استفاده از این نیروگاه ها را افزایش داده است.
از آنجا که بخش برق منبع اصلی انتشار گاز دی اکسید کربن است، آژانس بین المللی انرژی معتقد می باشد این بخش باید به نخستین بخش تبدیل گردد که تا سال ۲۰۴۰ انتشار دی اکسید کربن بوسیله آن به صفر خالص برسد و این بدان معناست که باد و خورشید باید تا سال ۲۰۳۰ حدود ۴۱ درصد از تولید برق جهانی را به خود اختصاص دهند.


منبع:

1402/02/05
11:05:56
5.0 / 5
429
تگها: تولید , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد