عکس تلسکوپ فضایی هابل از یک کهکشان مارپیچی میله ای

عکس تلسکوپ فضایی هابل از یک کهکشان مارپیچی میله ای

به گزارش گروه هوش مصنوعی، «تلسکوپ فضایی هابل» در عکس جدیدی، یک کهکشان مارپیچی میله ای را به معرض نمایش گذاشته که در فاصله حدود ۲۶۰ میلیون سال نوری از زمین قرار دارد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، کهکشان مارپیچی میله ای «UGC ۶۷۸» در مرکز عکس جدید «تلسکوپ فضایی هابل»(HST) دیده می شود. این کهکشان تماشایی در فاصله حدود ۲۶۰ میلیون سال نوری از زمین در صورت فلکی «ماهی»(Pisces) قرار دارد و به بازوهای مارپیچی خود اجازه داده است تا در سرتاسر این عکس امتداد یابند. در پیش زمینه عکس، به نظر می آید که یک کهکشان کوچک تر، بخش بالایی UGC ۶۷۸ را به دو نیم می کند.
کهکشان های مارپیچی میله ای دارای یک ساختار میله ای از ستارگانی هستند که از دو طرف برآمدگی مرکزی کهکشان امتداد می یابند. میله ها در کهکشان های مارپیچی زمانی شکل می گیرند که مدار ستارگان نزدیک قلب کهکشان، حالتی ناپایدار و کشیده به خود می گیرند. با طولانی شدن مدار، آنها یک ساختار میله ای را ایجاد می کنند. با جذب بیشتر ستارگان مجاور، این میله توسعه پیدا می کند. میله UGC ۶۷۸ کم رنگ است و به صورت گروهی مورب از ستارگان دیده می شود که از سمت چپ پایین به سمت راست بالای هسته کهکشان کشیده شده اند.
منبع:

1402/02/03
10:32:43
5.0 / 5
487
تگها: تلسكوپ
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد