فضانورد اماراتی در آستانه اولین پیاده روی فضایی

فضانورد اماراتی در آستانه اولین پیاده روی فضایی

به گزارش گروه هوش مصنوعی، «سلطان النیادی»، فضانورد امارات متحده عربی مقرر است اولین پیاده روی فضایی خویش را روز ۲۸ آوریل انجام دهد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، سوم مارس روز بزرگی برای «سلطان النیادی»(Sultan Al Neyadi)، فضانورد امارات متحده عربی بود چونکه او اولین روز خویش را در مدار پشت سر گذاشت اما تجربه وی در محیط بیرون از زمین مقرر است خاطره انگیزتر باشد.
النیادی مقرر است در روز ۲۸ آوریل یک پیاده روی فضایی را بیرون از «ایستگاه فضایی بین المللی»(ISS) انجام دهد. این اولین پیاده روی فضایی برای یک فضانورد عرب خواهد بود و امارات متحده عربی را به دهمین کشوری تبدیل خواهد نمود که شهروند آن پیاده روی فضایی انجام می دهد.
در طول پیاده روی فضایی، النیادی و «استفان بوون»(Stephen Bowen) فضانورد ناسا، یک قطعه از تجهیزات ارتباطی به نام واحد «گروه فرکانس رادیویی»(RFG) را که مقرر است به زمین بازگردانده شود، بیرون خواهند آورد. همینطور این دو نفر، ایستگاه فضایی بین المللی را برای نصب آرایه های خورشیدی پیشرفته که مقرر است در پیاده روی فضایی آینده صورت گیرد، آماده خواهند کرد.
النیادی روز ششم آوریل در یک توئیت نوشت: من مشتاقانه منتظر این لحظه تاریخی هستم که برای آن در «مرکز فضایی جانسون»(JSC) آموزش دیده ام. من مشتاقانه منتظر نمایندگی کشورم و ادامه دادن سفر استثنایی هستم که فضانوردان قبل از من شروع کرده اند.
النیادی بیشتر از ۵۵ ساعت را زیر آب در «آزمایشگاه شناوری خنثی»(NBL) سپری نمود که یک کپی از ایستگاه فضایی بین المللی در اندازه کامل به حساب می آید و در یک استخر غوطه ور است. بودن لابراتوار در زیر آب، بی وزنی را تقلید می کند و آنرا به یک مرکز آموزشی ایده آل برای تمرین کردن پیاده روی فضایی تبدیل می سازد.
النیادی در دوم مارس ۲۰۲۳ بعنوان بخشی از مأموریت «کرو-۶»(Crew-۶) شرکت «اسپیس ایکس»(SpaceX)، از «مرکز فضایی کندی»(KSC) ناسا در فلوریدا به فضا پرتاب شد. وی در مجموع به مدت شش ماه در ایستگاه فضایی باقی خواهد ماند و ۱۹ آزمایش را برای مطالعه همه چیز از کمردرد گرفته تا زیست شناسی گیاهی انجام خواهد داد.1402/01/21
21:14:04
5.0 / 5
445
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد