تولید نشان فضایی طراحی شده توسط پسر یک فضانورد

تولید نشان فضایی طراحی شده توسط پسر یک فضانورد

به گزارش گروه هوش مصنوعی، طراحی پسر یک فضانورد بعنوان نشان یکی از مأموریت های ناسا، حالا بعد از ۴۰ سال تولید شد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، طراحی یک پسر برای نشان مأموریت پدر فضانوردش بعد از ۴۰ سال به یک نشان گلدوزی شده ی جدید برای جمع آوری کمک های مالی برای نسل بعدی کاوشگران فضایی تبدیل گشته است.
گروه فیس بوکی «Space Hipsters» در روز جمعه(۳۱ مارس) از نسخه بعدی سری برچسب های فضایی معروف به «Signature» رونمایی کردند که درآمد حاصل از فروش آنها به نفع سازمان غیرانتفاعی «Take Up Space» استفاده خواهد شد. این سازمان سفرهای دختران بومی آمریکایی برای حضور در کمپ های فضایی را تضمین می نماید. این نشان ها که تعداد کمی از هر کدام ایجاد می شود امضای گلدوزی شده ی فضانورد سابق ناسا را در خود دارند.
در این نشان جدید امضای فضانورد مایک مولان(Mike Mullane) به چشم می خورد که در سه مأموریت شاتل فضایی شرکت داشت. این طرح با استفاده از طرحی که پسرش پاتریک برای نخستین پروازش کشیده بود، بوجود آمده است.
در اوایل سالجاری، پاتریک طرح مدادی خویش را برای نشان احتمالی پدرش در نخستین پرواز شاتل فضایی دیسکاوری در سال ۱۹۸۴، در فیس بوک به اشتراک گذاشت.
پاتریک در ماه ژانویه در پستی نوشت: این طرح را که احیانا در سالهای ۱۹۸۲/۱۹۸۳ کشیدم پیدا کردم. این یک ایده اولیه برای نشان مأموریت STS-۴۱D است که پدرم و سرنشینان آن از من خواستند بکشم.


نقاشی پاتریک موشک دیسکاوری را درحال اوج گرفتن بر فراز یک کشتی با سه بادبان به تصویر کشیده است. کشتی بادبانی در مقابل طلوع خورشید در افق زمین قرار دارد.
پاتریک می نویسد: من چند مورد از این طرح ها داشتم که نخستین پرواز دیسکاوری را به یکی از همنام های قدیمی قایقرانی اش متصل می کرد.
ناسا نام شاتل های فضایی خویش را از روی کشتی های اکتشافی نامگذاری می کرد. دیسکاوری نام دو کشتی متفاوت بود که در اوایل قرن هفدهم و اواخر قرن هجدهم حرکت کردند.
باآنکه در نهایت خدمه از طرح دیگری استفاده کردند، اما بعضی از عناصر طرح پاتریک در نسخه ی نهایی وجود داشت. نشانی که مایک مولان و خدمه اش استفاده کردند، تصویری از دیسکاوری و یک کشتی بادبانی داشت، اما آنها در مقابل یکدیگر و بدون خورشید در آسمان قرار گرفتند.
طرح پاتریک مورد توجه تیم «Space Hipsters» قرار گرفت.
با انجام چند تغییر جزئی نشان هایی با این طرح ساخته شد. همچون ی این تغییرات میتوان به افزودن نام چارلز واکر به لیست سرنشینان اشاره نمود اما در کل نشان نهایی به طرح اصلی پاتریک وفادار است.
مانند دو نشان قبلی از سری نشان های دسته ی «امضا»، نشان مولان در سه نسخه مختلف عرضه می شود.


نسخه ی محدود ۵۰ عددی طلا که امضای فاکس مایک مولان با نخ طلایی فلزی بر روی آن گلدوزی شده است و بر روی کارت های آن هم امضای دستی او دیده می شود.
نسخه ی محدود ۱۰۰ عددی با امضای نقره ای با نخ فلزی نقره ای که آنها هم دارای امضای مولان هستند و نسخه ای که امضای مولان با نخ سفید روی آن گلدوزی شده و فاقد نخ فلزی است و بدون کارت حاوی امضا عرضه می شود.
قیمت نسخه های طلایی ۷۵ دلار، نقره ای ۵۰ دلار و نسخه بدون امضا ۱۵ دلار است که در نهایت درآمد حاصل از آن به سازمان غیرانتفاعی «Taking Up Space اهدا» می شود.

منبع:

1402/01/14
10:20:46
5.0 / 5
372
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد