یك جراحی نادر در چین؛

خروج یک جنین مرده از سر خواهرش!

خروج یک جنین مرده از سر خواهرش!

به گزارش گروه هوش مصنوعی، یک نمونه خارق العاده از جنین داخل جنین در چین ثبت شده که در آن یک جنین از سر قل زنده خود جدا شد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، پزشکان دانشگاه فودان در شانگهای متوجه چند مشکل در یک دختربچه یک ساله مانند سر بیش از اندازه بزرگ و اختلال در مهارت های موتور حرکتی شدند. به نوشته نشریه IFLScience سی تی اسکن های سر این دختر بچه نشان داد مغز او تحت فشار است. علاوه بر آن تجمع مایعات سبب رشد بیش از حد در بطن های مغز شده بود. محققان طی فرآیند جراحی متوجه شدند رشد بطنی در واقع قل متولد نشده این کودک بوده است. هرچند بخش اعظم جنین تکامل نیافته بود اما به نظر می رسید اعضای بخش بالایی بدن و اندام های فرعی مانند انگشتان شکل گرفته اند.
چنین مواردی در متون پزشکی بسیار نادر هستند. موارد جنین داخل جنین در مراحل اولیه حاملگی دوقلوها و زمانی اتفاق می افتد که بلاستوسیست( خوشه ای از سلول های درحال جدا شدن به وسیله تخمک بارور) به درستی صورت نمی گیرد. در نتیجه این امر یکی از جنین ها دیگری را دربر می گیرد. هرچند باید اشاره نمود جنین دربرگرفته شده نمی میرد بلکه به علت خون رسانی منظم از قل دیگر، زنده می ماند اما رشد نمی نماید. در این نمونه تحقیقی فقط اشاره شده کودک یک ساله بهبود یافته است. هرچند این عمل جراحی خیلی سخت است، اما ندر مونه های پیشین بهبود کامل حاصل شده بود.

1401/12/24
12:51:12
5.0 / 5
336
تگها: دانشگاه , محقق
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد