ارائه چاره ای هوشمند جهت استفاده نابینایان از تلفن همراه

ارائه چاره ای هوشمند جهت استفاده نابینایان از تلفن همراه

گروه هوش مصنوعی: استفاده از گوشی هوشمند برای افرادی که نابینا هستند، دشوار است اما خوشبختانه شرکت «Hable One» چاره ای برای آن پیدا کرده است که این وسیله کار با گوشی را برای این دسته از افراد آسان تر می کند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، راه حل آنها توسعه یک صفحه کلید کوچک گوشی هوشمند با عملکردهای مختلف برای افراد نابینا و کم بینا است. سایت «آی او» بتازگی با یکی از بنیانگذاران این شرکت به نام «آیوشمن تالوار» در این زمینه صحبت کرده است.
Hable One چیست؟ ما یک دستگاه نوآورانه به نام Hable One ارائه می دهیم. این دستگاه یک نوع روش کنترل ازراه دور است که می توانید با بهره گیری از بلوتوث با دستگاه های تلفن همراه خود جفت کنید. جهت استفاده از آن، باید در ۱۰ متری دستگاه باشید تا دستگاه با دستگاه های تلفن همراه جفت شده باشد. این می تواند در فضای باز نیز باشد. فناوری ما مشابه سایر کیبوردها است، اما دکمه ها متفاوت هستند. با Hable One می توانید تایپ کرده و حرکت کنید. بدین سان می توانید برای مثال برنامه ها را باز کنید. تایپ با صحبت کردن با دستگاه انجام می شود: سپس بطور خودکار آنچه شما می گویید تایپ می کند. ما همین طور صفحه کلید بریل را به دستگاه اضافه کردیم. اما در عمل فقط حدود ۱۰ درصد از کاربران از این استفاده می نمایند. بنظر می رسد یادگیری خط بریل دشوار است و عمدتا چیزی است که نسل های قدیمی از آن استفاده می نمایند.
هدف شما چیست؟ هدف ما این است که افراد دارای معلولیت را باردیگر به استفاده از فناوری نزدیک نماییم. هم اکنون ما عمدتا روی افراد نابینا تمرکز می نماییم، اما در آینده می خواهیم سایر معلولان را هدف قرار دهیم. ما علاوه بر صفحه کلید خود، به افراد نابینا و کم بینا نیز آموزش می دهیم. آنها در این آموزش ها روش استفاده از گوشیهای هوشمند و کامپیوتر خودرا یاد می گیرند. افراد نابینا و کم بینا می توانند همیشه برای اطلاعات بیشتر به شرکت ما مراجعه کنند. ما همین طور فکر می نماییم مهمست که ما به عنوان یک شرکت برای دوستان و خانواده معلولان ارزش قائل شویم. اگر ما نیز به آنها کمک نماییم، به نفع نابینایان خواهد بود. ما می خواهیم جامعه ای جهانی بسازیم تا در نهایت نابینایان و کم بینایان بتوانند مستقل در آن زندگی کنند.
Hable One چگونه به وجود آمد؟ من در یک رویداد دو روزه در هند برای حل مشکلات اجتماعی شرکت کردم. پدربزرگ خودم نابینا است. من با نابینایان بیشتری در مورد مشکلاتی که با آن روبرو بودند صحبت کردم. متوجه شدم که آنها یک کیبورد می خواهند تا بتوانند باردیگر از تلفن همراه خود نهایت استفاده را ببرند. من یک مهندس هستم و به همراه سایر مهندسان می خواستیم مشکل فناوری را برای افراد نابینا و کم بینا حل نماییم. برای این کار با یک موسسه نابینایان همکاری کردیم.
شما از هند به هلند نقل مکان کردید. این امر چه تاثیری بر راه اندازی شرکت شما داشت؟ ما می خواستیم محصول را جذاب نماییم و متوجه شدم که در هلند بهتر از هند عمل می کند. من به هلند نقل مکان کردم برای اینکه می خواستم در اینجا در حوزه طراحی صنعتی تحصیل کنم. به زودی متوجه شدم که راه اندازی یک شرکت در اینجا بسیار آسان تر از هند است. بدین سبب نمونه های اولیه در کنار تحصیل من در هلند ساخته شد. این کشور فرصت های خوبی دارد. دولت فرصت های زیادی را ارائه می دهد و همین طور دانش زیادی در مورد چگونگی راه اندازی یک تجارت وجود دارد. اگر این شرکت را در کشور دیگری راه اندازی می کردم، مطمئن نیستم که نتیجه چگونه می شد.
کدام مشکل را می خواهید حل کنید؟ من می خواهم آگاهی و دانش افراد در مورد نابینایی را افزایش دهم. حالا خیلی از مردم نمی دانند که اگر نابینا شوند یا کسی که می شناسند نابینا شود، چه باید بکنند. آنها نمی دانند چگونه از فناوری بهره گیرند و در جامعه مشارکت کنند. ما می خواهیم به افراد نابینا بگوییم شما هنوز یک فرد عادی هستید و هنوز هم می توانید کارهای زیادی انجام دهید.
بزرگترین چالش در حل این مشکل چیست؟ برای حل این مشکل، شرکتها باید فراگیرتر شوند. به ویژه شرکت های فعال در صنعت بهداشت و درمان. بدین سبب ما به کمک بیشتری از شرکت های بزرگ نیاز داریم و می خواهیم با آنها همکاری نماییم. بدین سان افراد نابینا و کم بینا آسان تر ما را پیدا می کنند. ما می خواهیم محصول و آموزش خودرا بوسیله شرکت های بزرگ ارائه دهیم. چالش عمدتا در ایجاد ارتباطات است. هرچه همکاریهای بیشتری انجام دهیم، جامعه فراگیرتر برای نابینایان و کم بینایان خواهد بود.
چرا این کار یک چالش است؟ دستیابی به افراد مناسب دشوار است برای اینکه بازار بسیار بزرگ شده است و گروه افراد نابینا و کم بینا نسبتاً کوچک هستند. ما برای دستیابی به مخاطبان هدف خود به دسترسی وسیعی نیاز داریم.1401/12/21
10:12:14
5.0 / 5
469
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد