زلفی گل در سی و ششمین جشنواره بین المللی خوارزمی:

جشنواره خوارزمی مرجعیت علمی کشور را محقق می کند

جشنواره خوارزمی مرجعیت علمی کشور را محقق می کند

به گزارش گروه هوش مصنوعی، وزیر علوم با اشاره به اینکه جشنواره خوارزمی مرجعیت علمی کشور را محقق می کند، اظهار داشت: رئیس جمهور به صورت میانگین ماهانه حداقل یک جلسه را به حوزه آموزش عالی و وزارت علوم مختص کرده است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بامداد امروز (سه شنبه ۹ اسفند ماه) در سی و ششمین جشنواره بین المللی خوارزمی که در مرکز همایش های صداوسیما برگزار شد، ضمن تشکر از عوامل برگزاری این جشنواره اظهار داشت: باید از رئیس جمهور تشکر ویژه داشته باشم چون که به صورت میانگین ماهانه حداقل یک جلسه را به حوزه آموزش عالی و وزارت علوم مختص کرده است. وی با تکیه بر این که ریاست جمهور به علم، فناوری و نوآوری توجه ویژه داشته و دارد، بیان نمود: پنج اولویت برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این دوره در نظر گرفتیم و تمام تلاش خویش را خواهیم کرد که این موارد را محقق نماییم. زلفی گل اولویت اول وزارت خانه را مرجعیت و دیپلماسی علمی، فناوری و نوآوری دانست و اظهار داشت: اولویت دوم، آموزش، پژوهش و برونداد هدفمند، اولویت سوم نوآوری فرهنگی و فرهنگ نوآوری، اولویت چهارم، شاگرد، فناور و نوآور پروری و در نهایت اولویت پنجم، تولید خدمت، ثروت و سرمایه از دانش است. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: برگزاری این جشنواره ها و المپیادهای علمی در جهت تحقق دو اولویت از این موارد است. اول آنکه با انتخاب دانشمندان و اندیشمندان در این جشنواره ها، مرجعیت علمی خویش را محقق می نماییم و نشان می دهیم قدر آنها که برای پیشرفت علم و فناوری تلاش می کنند را می دانیم. وی خاطرنشان کرد: دوم آنکه با برگزاری این جشنواره ها فرهنگ سازی می نماییم که یکی از سرمایه های پرارزش کشور، سرمایه انسانی است. همه کسانی که انتخاب می شوند سرمایه های نمادین کشور هستند، یعنی کسانی که در هر جایگاهی قرار بگیرند به آن وجاهت می بخشند. ازاین رو برگزاری چنین جشنواره های بسیار حائز اهمیت می باشد. زلفی گل بیان نمود: با کمک علم میتوان کارهایی را انجام داد که بدون آن انجام ممکن نیست و میتوان نقاطی را دید که بدون علم دیدن آنها مقدور نیست. اگر اولویت اول کشور ما علم است باید به همان اندازه در این حوزه سرمایه گذاری نماییم.
او در آخر خاطرنشان کرد: البته خوشبختانه دولت سیزدهم توجه ویژه ای به این حوزه دارد. باید قدر این فرصت را بدانیم و از ظرفیت عظیم موجود برای پیشرفت بیشتر از پیش، نهایت بهره را ببریم.


منبع:

1401/12/11
08:11:38
5.0 / 5
333
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد