رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران:

حکیم سبزواری اندیشه های فلسفی را با رویکرد جدید عرضه کرد

حکیم سبزواری اندیشه های فلسفی را با رویکرد جدید عرضه کرد

به گزارش گروه هوش مصنوعی، سبزوار ـ رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران اظهار داشت: حکیم سبزواری با آفرینش آثار برجسته و شاخص توانست اندیشه های فلسفی و حکمت اسلامی را با نگاهی جدید عرضه نماید.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، محمود شالویی ظهر دوشنبه در هشتمین همایش ملی حکیم سبزواری در سبزوار اظهار نمود: حکیم سبزواری از نوابغ روزگار در حوزه اندیشه و حکمت اسلامیِ ایرانی است که با آفرینش آثار برجسته و شاخص توانست اندیشه های فلسفی و حکمت اسلامی را با نگاهی جدید عرضه نماید.
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران بیان نمود: در واقع میتوان اظهار داشت که آنچه که در اندیشه بزرگانی همچون ملاصدرا و میرداماد در حوزه فلسفه عبور می کرده، در اندیشه های حاج ملاهادی سبزواری تبلور عینی یافته است.
وی اضافه کرد: حکیم سبزواری با کشف حقایقی از عالم هستی در سیرت های فلسفی و پیوند آن با مسیرهای عرفانی و راههای قلبی و درونی، توانست ترکیبی از حکمت و معرفت را درهم آمیخته و طرحی نو درافکند.
شالویی بیان نمود: امروز مسیر حقیقت شناسی نیازمند توجه به فلسفه اسلامی و حکمت است که با استفاده از معرفت فلاسفه بزرگ اسلامی چون حکیم سبزواری و اندیشه های تابناک آنان، راههای نوی به روی جویندگان و علاقه مندان گشوده می شود.
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران اضافه کرد: با عنایت به این که کتب حکیم سبزواری به زبان آن روزگار و هم با لغات ویژه فلسفه نوشته شده است قابلیت فهم عمومی این متون در گرو نوشتن شرحی بر این آثار است تا مورد اقبال بیشتر دانشجویان و جوانان در محیط دانشگاهی و آموزش و پرورش قرار گیرد.


منبع:

1401/12/10
08:10:04
5.0 / 5
325
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد