معاون آینده سازان بنیاد نخبگان خبر داد؛

تشکیل ۳۶ هسته مسئله محور نخبگانی بر طبق نیاز کشور

تشکیل ۳۶ هسته مسئله محور نخبگانی بر طبق نیاز کشور

به گزارش گروه هوش مصنوعی، معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: در دوره هفتم طرح شهید احمدی روشن، 476 هسته نخبگانی تشکیل شده که 36 هسته آن تقاضا محور بوده است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، محمدصادق موحدیان معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان امروز در مراسم شروع به کار هفتمین دوره طرح شهید احمدی روشن که در دانشگاه تهران برگزار شد اظهار داشت: با نظارت اساتید خبره و راهبران صنعتی فرصتی برای توانمند سازی محققان بوجود آمده که در چارچوب تیم هایی مسائل کشور حل شود. وی ادامه داد: اگر این فعالیت به حل مسائل کشور گره بخورد گامهای مؤثری در رفع چالش های کشور برداشته خواهد شد.
موحدیان افزود: ازاین رو این طرح با ابتکار بنیاد ملی نخبگان از سال ۹۶ با همکاری نهادهای فناورانه کلید خورد. وی با اشاره به اینکه امروز شاهد برگزاری هفتمین دوره آن هستیم اظهار داشت: این طرح به همراه رویدادهای حمایتی از مصادیق عینی برای ایجاد یک جریان مساله محور در رفع چالش های کشور است که می تواند الگوی پیشرو و جدید مورد توجه دستگاه ها باشد. به قول معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان ازاین رو بنیاد تلاش می کند تا از تمام ظرفیت های خود برای پشتیبانی از ایده ها استفاده نماید. وی با تکیه بر این که این دوره با رویکرد جدیدی برگزار می گردد اظهار داشت: توسعه دایره نخبگانی و مطالعه نخبگان برای بکارگیری آنها در دستگاه ها با هدف حکمرانی نخبگان از نگاههای این دوره است. بر این اساس در این دوره به دنبال تعریف طرح هایی بودیم که نهادهای دیگر از آن بهره برداری کنند. وی ادامه داد: بر این اساس در این دوره ۴۷۶ طرح تقاضا محور مورد پذیرش قرار گرفته و از این تعداد ۳۶ هسته برپایه ایده تقاضا محور بوده است. موحدیان ضمن اشاره به سابقه برگزاری رویداد اظهار داشت: در دور اول این طرح ۶ هسته مساله محور تشکیل شد و این تعداد در هفتمین دوره به ۴۷۶ هسته ارتقا یافته است. در کل از آغاز اجرای این طرح ۱۲۳۵ هسته نخبگانی تشکیل شده است. وی تصریح کرد: طرح توسعه هسته های مساله محور پژوهشی و فناورانه الگویی برای اجماع مؤثر اجتماع نخبگانی در حل مسائل کشور است.

1401/11/23
14:10:48
5.0 / 5
533
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد