چین بدنبال استعدادهای برتر جهانی است

چین بدنبال استعدادهای برتر جهانی است

گروه هوش مصنوعی: لابراتوار اکتشاف فضای عمیق چین(DSEL) روز گذشته اعلام نمود که از استعدادهای برتر جهانی دعوت می کند تا برای «برنامه استعدادهای جوان برجسته در خارج از کشور»(Overseas Outstanding Young Talents Program) در سال 2023 بمنظور توسعه اکتشافات در اعماق فضا درخواست دهند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، بگفته لابراتوار اکتشاف فضای عمیق چین، این برنامه که توسط بنیاد ملی علوم طبیعی چین تامین می شود، با هدف جذب دانش پژوهان جوان برجسته از خارج از کشور که در زمینه علوم طبیعی، مهندسی و فناوری به دستاوردهای مهمی دست یافته اند، به وجود آمده است تا به چین بیایند و در آنجا کار کند.
از متقاضیان دعوت شده است تا در تحقیقات در حوزه علوم و فناوری هوافضا، علوم و فناوری فضایی، علوم سیاره ای، فیزیک، نجوم، علوم و فناوری هسته ای، زیست شناسی، شیمی و علم مواد، اطلاعات و فناوری الکترونیک، مهندسی مکانیک، هوش مصنوعی و دیگر حوزه های مربوط به اکتشاف در اعماق فضا شرکت نمایند.
لابراتوار اکتشاف فضای اعماق چین که توسط اداره ملی فضایی چین در استان آنهویی و دانشگاه علم و فناوری چین تأسیس شده است، مقر آن در هیفی، پایتخت آنهویی است و شعبه ای در پکن دارد. از زمان تأسیس، این آزمایشگاه، تحقیقات علمی و فناوری را با تمرکز بر پروژه های بزرگ ملی در زمینه اکتشاف در اعماق فضا انجام داده است.
هدف لابراتوار اکتشاف فضای عمیق چین، ترویج توسعه طولانی مدت اکتشافات در زمینه اعماق فضا در مورد ماه، سیارات، سیارک ها و لبه منظومه شمسی است.
منبع:

1401/11/12
08:53:04
5.0 / 5
494
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد